СУСПІЛЬСТВО
Наталія Поліщук з Житомира декорує побутові предмети у техніці «декупаж», перетворюючи їх на святкові подарунки. Серед робіт майстрині – дерев’яне кухонне приладдя, пляшки, шкатулки та інші речі.
Декоруванням предметів Наталія Поліщук захопилася 3 роки тому. Каже, що в такий спосіб звичайні побутові вироби набувають сенсу і їх можна використовувати у якості подарунка.
«Якщо прикрасити в техніці «декупаж» звичайні дерев’яні лопатки, якими господині користуються на кухні, то вони можуть стати окрасою і при цьому завжди матимуть святковий та ошатний вигляд, – розповідає Наталія Поліщук.
За її словами, розмальовані речі можна використовувати не лише за їх прямим призначенням:
«Можна масло зберігати – часто таке на кухні потрібно. Можна декорувати дощечки і дарувати їх як сувенір. Я робила і шкатулки: за допомогою декупажу перетворювала заготовки з дерева на новорічні іграшки. Це дуже захоплює, можна робити й інші вироби».
Для декупажу потрібен клей та кольорові серветки. Цю техніку можна використовувати також на об’ємних, структурних поверхнях і поєднувати з іншими видами декорування.
«Ця пляшка зроблена за допомогою техніки терра, – демонструє Наталія одну зі своїх робіт. – Сюди я ще додала гілочки туї і шишку, котру знайшла в лісі і потім пофарбувала. Також можна використати будь-яку стрічку. На цій поверхні пляшки я зробила імітацію кори дерева і прикрасила зверху мішковиною. Ще вдома знайшлися дерев’яні намистини, то я і їх додала до композиції. Цеглинки зроблені за допомогою шпаклівки. Ще я використовувала трафарети – так нанесений клей виглядає як бурульки. Бачимо тут хлів і дві корівки в будиночку. Є напис «Веселих свят!» Такий сувенір можна подарувати, наприклад, на різдвяні свята».
За словами Наталії, якщо вироби не мити у гарячій воді, вони зможуть прослужити досить довго.
Авторка: Ольга Груп-Сікора
Камера: Сергій Базилюк, Сергій Кобилянський
Джерело: suspilne.media