Житомирщина: Майстер пензля постав у граніті

Пам’ятник народному художнику України, лауреату Шевченківської премії, почесному академіку НАМУ Миколі Максименку врочисто відкрили на малій батьківщині митця – в Андрушівці на Житомирщині. Скульптурне погруддя українського майстра пейзажу та натюрморту, закоханого в красу рідного краю, постало перед місцевою школою мистецтв, яка з червня носить ім’я видатного земляка.

Ідея спорудити пам’ятник виникла рік тому в рамках відзначення 95-річчя з дня його народження. Над проектом монумента з червоного та сірого граніту працювали народний художник України, скульптор Василь Фещенко та заслужений художник України Юрій Дубінін. Спорудили його за кошти мецената і підприємця Євгена Гринишина та вдови митця Валентини Забродської. У департаменті культури, молоді та спорту ОДА наголошують: відкриття пам’ятника Миколі Максименку – унікальна подія для регіону, адже це єдиний монумент народному художнику на Житомирщині.

Оксана ЛУК’ЯНЕНКО, golos.com.ua

Фото зі сторінки голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка у Фейсбуці

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: