Житомирська міська ОТГ є однією із лідерів щодо стерилізації безпритульних собак

ТВАРИНИ

3684 безпритульних тварин — собак та кішок — було стерилізовано, кастровано, ідентифіковано, вакциновано та ревакциновано від сказу протягом 3,5 років діяльності КП «Центр захисту тварин” Житомирської міської ради.

Про це інформують на сайті Житомирської міської ради.

Житомирська міська ОТГ є однією із лідерів щодо стерилізації безпритульних собак — 55% (у 2017 році було 40%) з-поміж українських міст, що свідчить про ефективність реалізації міської програми з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

«В більшості випадків (86%), виявлені вуличні собаки мають ідеальну вагу. Це вказує на те, що кормова база є надмірною, в тому числі, за рахунок відкритих контейнерів для сміття. Також, на території міської ОТГ виявлено 6% власницьких собак від загальної кількості безпритульних тварин і, в порівнянні з 2017 роком, цей показник збільшився від 4,3 % до 6%, що вказує про безвідповідальне відношення до господарських тварин», — кажуть в Центрі захисту тварин.

З метою створення комфортного та безпечного співіснування людини і тварини у міському середовищі на основі гуманного та відповідального ставлення до тварин, з 2021 року на території нашої громади КП «Центр захисту тварин» реалізовуватиме такі заходи новозатвердженої програми, розрахованої на 2021-2023 роки.

  • забезпечення регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом виконання заходів щодо належного поводження з безпритульними тваринами (відлов, стерилізація, вакцинація від сказу тощо);
  • впровадження ефективної адопції (прилаштування тварин у родини);
  • забезпечення належних умов для діяльності підприємства та надання розширеного спектру ветеринарних послуг;
  • розробка і впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів стосовно гуманного поводження з тваринами.

Очікується, що результатом виконання програми буде збільшення показника стерилізованих безпритульних тварин до 70%; зменшення чисельності безпритульних тварин мінімум на 25%; адопція мінімум 13% вуличних тварин від загальної кількості.

«Рівень обізнаності та відповідальності щодо гуманного поводження із тваринами має бути підвищений. Тому планується впровадити навчальні проєкти у дошкільних та загальноосвітніх закладах, спрямованих на виховання емпатії та поваги до живих істот», — кажуть в Центрі захисту тварин.

Варто додати:

  • Відлову підлягають безпритульні тварини (собаки), які проживають на території Житомирської міської ОТГ. Відлов вуличних тварин проводиться працівниками КП «Центр захисту тварин» за замовленнями юридичних та фізичних осіб будь-якими незабороненими засобами і методами з дотриманням принципів гуманного ставлення до тварин, уникаючи жорстокого поводження з тваринами.
  • Транспортування виловлених собак повинно здійснюватися у спеціально обладнаних для розміщення тварин автомобілях. При завантаженні, транспортуванні і вивантаженні тварин повинні використовуватися пристрої і прийоми, що запобігають травмам, каліцтву або загибелі тварини.
  • Стерилізація з до- та післяопераційним утриманням, вакцинація від сказу безпритульних тварин проводиться на базі КП «Центр захисту тварин» кваліфікованими працівниками ветеринарної медицини згідно з посадовими інструкціями.
  • Після стерилізації тварини підлягають ідентифікації мікрочіпом/номерною кліпсою, реєстрації — у вигляді занесення інформації про них до муніципального реєстру ідентифікованих тварин та повертаються до місця відлову або підлягають адопції.
  • Адопція — прилаштування безпритульних домашніх тварин у нові родини (усиновлення), — відбувається протягом 28 днів після стерилізації. За цей час тварини проходять дегельмінтизацію, обробку проти кліщів та бліх, отримують комплексну вакцинацію та передаються на безоплатній основі новим власникам після підписання договору.
  • Допускається повторний відлов безпритульних собак не раніше, ніж за один рік після дати останнього перебування тварини на підприємстві для здійснення процедури щорічної вакцинації від сказу або повторної адопції.
  • Працівники підприємства можуть відловлювати безпритульних собак на території інших територіальних громад з метою стерилізації, вакцинації від сказу та повернення до місця відлову за умови укладання відповідної угоди.
  • Стерилізація безпритульних котів відбувається за попереднім записом шляхом доставки тварини опікуном та після проведення процедур, — повернення до місця проживання.
  • Рішення про евтаназію тварини приймається в разі наявності у тварини травми або хвороби, не сумісних з життям та для припинення страждань тварин за умови наявності офіційного висновку ветеринарного лікаря та керівника ветеринарної установи.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины