Розгляньмо п’ять основних помилок, які заважають людям планувати свої фінанси і домагатися стабільності.
Важливо навчитися правильно планувати свій бюджет / фото ua.depositphotos.com
Життя від зарплати до зарплати — поширена ситуація, але найчастіше вона виникає не через нестачу доходів, а через певні фінансові звички. Багато хто навіть не підозрює, що звичні помилки у поводженні з грошима не дають змоги вийти з цього замкнутого кола.
Відсутність бюджету
Багато людей не ведуть облік своїх витрат, покладаючись на пам’ять або просто витрачаючи гроші, поки вони є. Без чіткого розуміння того, куди йдуть кошти, складно відкладати на важливі покупки або контролювати витрати. Однак планувати бюджет дуже просто — є спеціальні додатки, які вам у цьому допоможуть.
Відео дня
Повна відсутність фінансової подушки
Життя від зарплати до зарплати часто супроводжується відсутністю заощаджень на екстрені випадки. Без фінансової подушки будь-яка непередбачена витрата — чи то ремонт чогось, чи то візит до лікаря — стає стресом і змушує влазити в борги. Постарайтеся з кожної зарплати відкладати хоча б 10 відсотків. Тоді ви помітите, що потихеньку почнете позбуватися зайвого стресу.
Занадто багато дрібних і незапланованих витрат
Знижки, акції, імпульсивні покупки — все це з’їдає бюджет непомітно. Здається, що невеликі витрати не відіграють ролі, але в сукупності вони становлять відчутну частину бюджету. Як це виправити? Не купуйте каву, а беріть її з собою, не витрачайте гроші на обіди в закладах, а краще готуйте вдома і беріть із собою судочки тощо.
Постійні кредити та борги
Часта помилка — використання кредитів для фінансування повсякденних витрат. Купівля в борг здається зручною, але призводить до накопичення відсотків і, як результат, до збільшення щомісячного навантаження на бюджет. Краще навчіться правильно планувати свій бюджет, тоді вам не доведеться позичати гроші.
Ігнорування фінансових цілей
Відсутність чітких фінансових цілей — ще одна причина, через яку люди продовжують жити від зарплати до зарплати. Фінансова мета, чи то відпустка, чи то купівля житла, чи то освіта, мотивує розумніше розпоряджатися грошима і менше витрачати на непотрібне.