Кривий Ріг — одне із небагатьох українських міст, у якому з такою турботою ставляться до людей «золотого віку». Під керівництвом Юрія Вілкула діє унікальна для України програма соціального захисту криворіжців, що охоплює більше 140 тис жителів. За останні роки її фінансування зросло в 53 рази. На соціальні статті, підтримку і соціальний захист тільки в Кривому Розі передбачено понад 1 млрд грн.
Повністю збережена та фінансується з міського бюджету мережа територіальних центрів обслуговування для одиноких і непрацездатних громадян. Їх у місті вісім. 2 жовтня свій тридцятий день народження відзначив один із найстарших у місті терцентрів –Тернівський центр соціального обслуговування. З ювілеєм підопічних та колектив закладу привітали мер Юрій Вілкул та член виконкому Костянтин Павлов.
Міський голова вручив грамоти виконкому міськради, а Тетяна Недотопа (директор терцентру з 1990 до 2018 року) удостоєна нагрудного знаку «За заслуги перед містом» I ступеню.
«Хочу подякувати дружній команді вашого закладу за величезну та важливу працю. Ви працюєте з людьми, нашими ветеранами, допомагаєте їм у вирішенні побутових та соціальних питань. Тут не зможуть працювати байдужі люди, адже кожен день часточку своєї душі ви даруєте своїм підопічним, які на схилі років залишилися самі без підтримки рідних та близьких людей. Зі свого боку, ми підтримували й надалі будемо підтримувати всі наші терцентри, вже зараз працюємо над розробкою нової комплексної соціальної програми. І як завжди у пріоритеті для міста – ветерани, люди, які потребуть особливої підтримки і уваги», — сказав Юрій Вілкул.
Цьогоріч коштом міського бюджету у терцентрах міста оновлено обладнання, проведені поточні ремонти. Центри беруть активну участь у конкусрі проєктів «Громадський бюджет». Завдяки перемозі у конкурсі в Тернівському терцентрі облаштована сучасна актова зала.
Член виконкому Костянтин Павлов сказав: «Зараз людям старшого віку по всій країні доводиться, фактично, виживати. Більшість соціальних статей, на превеликий жаль, скорочуються на державному рівні. Тим більше, столичним чиновникам не цікава така категорія як пенсіонери, ветерани. Ми у своєму рідному Кривому Розі не маємо морального права залишити напризволяще тих, хто будував та розвивав місто. Кривбас завжди був і буде на боці людей. Це – наша незмінна позиція».
Для криворіжців у місті діє унікальна Програма соціального захисту. Вона охоплює різні категорії криворіжців: ветеранів війни, чорнобильців, воїнів-інтернаціоналістів, осіб з інвалідністю, малозабезпечені сім’ї, сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, опікунів чи піклувальників, сім’ї загиблих, померлих ветеранів війни, та інші категорії. З кожним роком Програма удосконалюється, за рахунок коштів бюджету міста фінансування Програми за 10 років зросло в 53 рази та охоплює більш 140 тисяч криворіжців.
Соціальний захист у місті забезпечується багатьма напрямами. Це — і організація роботи з виплати матеріальних допомог, надання пільг і компенсацій, соціальних послуг і активна робота з людьми літнього віку.
Матеріал розміщено на замовлення КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».