Фото: Christopher Furlong/Getty Images
Кардинали зі всього світу з’їхалися до Рима, щоб обрати наступного понтифіка після смерті Папи Франциска, яка сталася у Великодній понеділок. Сьогодні вранці, 7 травня, кардинали взяли участь у Святій Месі в базиліці Святого Петра, а згодом вирушать до Сікстинської капели, де під фресками Мікеланджело відбудеться процес голосування за 267-го понтифіка. Про це пише BBC.
Як тільки кардинали увійдуть до капели, будь-який зв’язок із зовнішнім світом буде припинено до моменту обрання нового Папи. Після цього всі чекатимуть на дим, що підніметься з димаря капели. Чорний дим означатиме, що голосування продовжиться завтра. Білий дим стане ознакою обрання нового Папи.
Правила не забороняють обрати нового Папу під час першого голосування, але такого не траплялося вже багато століть. Новий понтіфік обирається, коли кандидат отримує підтримку 89 кардиналів, що часто потребує кількох раундів голосування. Однак два останні конкла́ви завершилися вже до кінця другого дня.
Перший раунд голосування має велике значення: для обрання потрібна більшість у дві третини голосів, тому кардинали мають зосередитися на кандидатах, які вже мають певний рівень підтримки. Перший — або перші кілька — раундів голосування дозволяють визначити кандидатів, які можуть об’єднати навколо себе достатню кількість кардиналів. Якщо сьогоднішнє голосування не завершиться обранням нового Папи, кардинали повернуться до гостьового будинку Casa Santa Marta для вечері.
Що відбувається у Ватикані:
З 07:00 за місцевим часом кардинали почали переселятися до кімнат у Домі Святої Марти, гостьовому будинку у Ватикані (деякі вже оселилися у вівторок). О 10:00 — меса в базиліці Святого Петра. О 16:30 кардинали вирушать процесією з Каплиці Павла до Сикстинської капели. Приблизно о 17:30 всі, крім виборців, мають залишити Сікстинську капелу. Промовляння «extra omnes» (лат. «усі назовні») знаменуватиме початок ізоляції кардиналів та старт конклаву. Приблизно о 19:00 після першого голосування з’явиться дим із димаря капели. Білий чи чорний дим вкаже на результат. З четверга вранці — якщо нового Папу не оголосять у середу — кардинали снідатимуть з 06:30, а о 08:15 відбудеться Меса. Після цього заплановані два раунди голосування.
Наразі у світі налічується 252 католицькі кардинали, але лише 133 з них братимуть участь у голосуванні за нового Папу, адже для цього їм має бути менше за 80 років.
Розподіл кількості кардиналів за континентами:
Європа: 114 Азія: 37 Південна Америка: 32 Африка: 29 Північна Америка: 28 Центральна Америка: 8 Океанія: 4
Наймолодшим членом Колегії кардиналів є уродженець України, єпископ Мельбурна Микола Бичок, якому лише 45 років. Найстарший — 99-річний Анджело Ачербі, ветеран дипломатичної служби Ватикану.
7 травня єдиний українець на конклаві, кардинал Микола Бичок, прибув у Ватикан. 5 травня до Риму прибули всі 133 кардинали, які візьмуть участь у виборах Папи Римського. 2 травня у Ватикані встановили димар, з якого світ сповістять про вибір нового Папи Римського. 28 квітня Reuters повідомив, що конклав для обрання нового Папи Римського розпочнеться у середу, 7 травня. 21 квітня на 89-му році життя Папа Римський Франциск помер після тяжкої хвороби.
Джерело