Кобзарі, лірники, скрипалі з України та США з’їхалися на Полтавщину. Відео

Як повідомляє Суспільне, на Полтавщині розпочався міжнародний кобзарський фестиваль. Організатор — мешканець Пирятинщини Юрій Фединський. Чоловік живе в Україні 10 років, родом з США.

Мріє відтворити українські традиції: «Це ідеальні умови, щоб слухати кобзарство. Ти не конкуруєш з автомобілями, автобусами чи радіо. Тут вітер і пташки. Щоб це не було щось штучне, дивне, спотворене. Ми бачимо, що сидить дід і грає на бандурі. А чи справді кобзарство було таким? І хтось скаже, що ні, це не так, це щось радянське або американське. Ми шукаємо втрачену інформацію».

До його оселі з’їхалися кобзарі з України та США. Фестиваль триватиме два дні. Учасники співають народних пісень, грають на музичних інструментах та ліплять з глини.

Один із учасників — Андрій Ілляшук. Чоловік приїхав з двома лірами, на яких почав грати 10 років тому.

Він розповідає, що звук дає колесо, яке треться по трьох струнах. Інструмент має  коробку-резонатор, як й інші. Грали на інструменті лірники, що подорожували країною.

Серед учасників міжнародного кобзарського фестивалю Олег Бут, що виконує пісні на скрипці. Каже, що їздить по селах до стареньких та записує пісні. Потім відтворює їх у тій же манері та на тих же інструментах.

Фестиваль триває до 26 липня й організовується традиційно вже 6-й рік.

Як повідомляло видання 05366, на Полтавщині пройде фестиваль «Борщик у горщику».

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: