Коли видалення кісти зуба – єдиний вихід

Будь-які новоутворення в роті мають викликати побоювання та бажання якнайшвидше звернутися до свого стоматолога. Якщо в ротовій порожнині утворилася кіста, затягувати з візитом не варто з багатьох причин. Чому ж видалення кісти – завжди найкраще рішення?

Незначне безболісне ущільнення в порожнині рота може стати початком серйозних проблем зі здоров’ям в цілому. Ось чому видалення кісти зуба настільки важливо здійснити вчасно. Отже, потрібно не зволікати й не боятися звертатися за допомогою до стоматологічної клініки. Все про те, чому з’являються дентальні кісти, до чого можуть призвести, і чого очікувати від їхнього видалення – вже в нашій статті.

Причини появи дентальних кіст

Кіста – це «шишка», або новоутворення в навколозубній тканині. Ущільнення може бути твердим або м’яким, з рідким вмістом, і є досить частою проблемою, з якою пацієнти звертаються до стоматолога. Розміри новоутворення можуть змінюватися від кількох міліметрів до кількох сантиметрів, і виникають через:

  • генетичну схильність;
  • ослаблення імунітету;
  • перенесення гострих інфекційних захворювань, у тому числі фронтиту, гаймориту та тонзиліту;
  • недостатню гігієну, через яку бактерії проникають у навколозубні тканини й починають там розмножуватися;
  • нелікований карієс;
  • часткове руйнування зуба;
  • травматизацію ясен через неправильний прикус або гострі краї протилежного зуба.

Язик досить швидко визначає місце розташування новоутворення, тож за перших симптомів ви можете звернутися до цілодобової стоматології, поки кіста не почала рости, і до неї не приєдналися біль, розхитування зуба, висока температура або вихід гною. Незважаючи на невеликі розміри кісти, вона може розвиватися та призводити до трагічних наслідків для пацієнта: аж до сепсису.

Як видаляють кісту зуба

Після ретельного огляду та рентгену лікар розсікає кісту й безпечно витягає її вміст. Видалення кісти не потребує обов’язкової екстракції зуба, але в запущених випадках це стає єдиним варіантом, щоб унеможливити поширення інфекції у прилеглі тканини.

При своєчасному видаленні можна обмежитися накладенням швів та чищенням каналів. У серйозніших випадках може знадобитися часткове видалення кореня зуба. Це особлива зубозберігаюча операція, завдяки якій виходить позбавити пацієнта від вогнища інфекції, але залишити в щелепі природну зубну одиницю.

Видаленням кісти може займатися виключно фахівець: застосування народних засобів може лише посилити стан. Так, кісту не можна прогрівати, полоскати травами чи усунути за допомогою прикладання аспірину й випадково обраних антибіотиків. Приходьте до стоматологічної клініки Осадчого якнайшвидше, щоб позбутися небезпечного новоутворення без болю, ускладнень і втрати ваших природних зубів.

Новости Украины | Последние новости Украины