Комету NEOWISE можна побачити над Україною: атмосферні фото

Фото: Ihor Khomych

У липні над Україною жителі можуть побачити комету NEOWISE. Вона є найяскравішою кометою за останні сім років. Із Землею максимально зблизиться 23 липня. 

За даними на Facebook-сторінці «Всесвіт», щоб побачити комету, необхідно знайти місце для спостережень з відкритим північно-східним горизонтом. Чим нижче буде цей горизонт, тим краще. На заміському небі спостереження будуть якіснішими. 

Впродовж 14 — 23 липня можна спостерігати комету ввечері на північному заході. Найкращі умови для спостереження будуть близько 20 липня. Щотижня NEOWISE втрачатиме зоряну величину. Після 5 серпня її не можна буде побачити неозброєним поглядом. 

Фото: Courtesy Sky / Telescope

У соцмережі Facebook українці діляться світлинами комети, яку вдалося зафіксувати у різних куточках України. Зокрема, і у Львові. 

View this post on Instagram

Comet C/2020 F3 (NEOWISE). Kharkiv, Ukraine. July 11, 2020. • Продовжуємо слідкувати за кометою #NEOWISE. Поки що вона не втрачає своєї яскравості і легко знаходиться перед світанком неозброєним оком за умови відкритого північно-східного горизонту.

A post shared by Pavlo Pakhomenko (@pashaxvi) on Jul 10, 2020 at 5:06pm PDT

Довідково. Довгоперіодичну комету NEOWISE (C/2020 F3) відкрили 27 березня 2020 року інфрачервоним космічним телескопом із однойменною назвою. Однак, вона вже встигла стати найяскравішою кометою за останні сім років. На мінімальній відстані від Землі (103 мільйони кілометрів) комета пройде 23 липня.

Зазначимо, 4 липня 2020 року розпочалося унікальне явище, яке називають парадом планет. Жителі можуть певний час спостерігати усі планети в одній і тій же частині неба, деякі з них можна побачити неозброєним оком.

За даними на Facebook-сторінці «Всесвіт»

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: