Кому та скільки: Зеленський підписав закон про збільшення стипендій

Без батьків у 18

В Україні дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, мають збільшити розмір стипендії. Відповідний закон вже підписав Президент країни Володимир Зеленський, передається на офіційному сайті глави держави. 

Як зазначається, Закон №785-ІХ «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб» ухвалила 14 липня Верховна рада України.

Новий закон передбачає збільшення стипендій, а ще щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Отримувати таку стипендію можуть всі українці, які у віці 18-23 років залишилися без батьків. При цьому, вони навчаються в університеті. Їм виплачуватиметься соціальна стипендія, або посадовий оклад, в усіх закладах вищої освіти (незалежно від підпорядкування). Отримувати виплати можуть учні, студенти, або курсанти, вище вказаного віку та які, опинилися в такому складному життєвому положенні.

«Розмір соцстипендії, посадового окладу становить не менше 150% розміру прожиткового мінімуму для дітей. Після досягнення ними 18 років – це 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб», — йдеться у повідомленні.

Закон буде введений у дію з 1 січня 2021 року.

Раніше, видання 05366 повідомляло: українці можуть безкоштовно навчатися в Сербії. А також: дівчина у Кременчуці отримала стипендію Кабміну та з 1 серпня зняти гроші з картки можна прямо на касі в магазині. 

Сайт Президента України

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: