«Корольов був одним з кращих», — Ілон Маск поспілкувався з онуком академіка з Житомирщини

Знайомство відбулося по відеозв’язку — розмовляли про заплановані польоти на Місяць, а після Маск запросив співрозмовника на завод SpaceX, передає news.liga.net.

Американський інженер і винахідник Ілон Маск поспілкувався з онуком академіка і конструктора ракетно-космічних систем Сергія Корольова з Житомирської області, назвавши його одним з кращих. Про це Маск написав в Twitter.

«Я розмовляв з сім’єю Корольова. Він був одним з кращих», — зазначив Ілон Маск.

Знайомство відбулося по відеозв’язку і сталося воно після того, як онук академіка, Андрій Корольов, привітав Маска з успішним запуском космічного корабля Crew Dragon з екіпажем на орбіту Землі. Під час 20-хвилинної розмови співрозмовники обговорили програму майбутніх польотів на Місяць, а також Ілон Маск запросив Андрія відвідати ракетний завод SpaceX і взяти участь в одному з наступних запусків.

Примітно, що російська держкорпорація Роскосмос у відповідь на твіт Маска про те, що Корольов був одним з кращих, написала, що «він був кращим». У той час як Ілон Маск підкреслив українське походження академіка, написавши його прізвище в тому числі на українському — «Корольов».

Особливо показово, що коментар Роскосмосу з’явився на тлі історії життя самого Корольова, якого в 1938 році заарештували як учасника контрреволюційної троцькістської організації, яка нібито функціонує всередині Ракетного НДІ, а також за гальмування в здачі нових зразків зброї. На допитах йому зламали щелепу, вдаривши графином по вилиці.

У тому ж році Корольова включили в список осіб, що підлягали суду Військової колегії Верховного Суду СРСР. Згодом його засудили до 10 років позбавлення волі, відправивши в табори ГУЛАГу — на Колиму.

Через два роки справу переглянули: термін скоротили до восьми років, замінивши табір на Дослідно-конструкторське бюро ЦКБ-29 — так звану «туполевскую шарашку». Там Корольов у напівтюремних умовах працював над проектом ракети дальньої дії, а в 1942 академіка перевели в «шарашку» у Казані для роботи над створенням ракетних двигунів. Звільнили Королева тільки влітку 1944 року.

ДОВІДКА. Сергій Корольов — відомий український радянський академік, конструктор ракетно-космічних систем. Народився в Житомирі і став одним з основних творців ракетно-космічної техніки СРСР, засновником практичної космонавтики. Під його керівництвом в 1957 році був запущений перший штучний супутник Землі, а в 1961 році відправлений у космос перший космонавт Юрій Гагарін.

Фото: Ілон Маск (фото — ЕРА)

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: