Львівський митець пропонує створити у місті парк сучасної скульптури

Volume Park у Києві, фото The Village

Днями відомий львівський скульптор, бізнесмен та громадський діяч Віктор Проданчук закликав містян об’єднатися довкола ідеї створення нового парку. Йдеться про парк сучасної скульптури у Львові. Мистецька зона буде націлена насамперед на молодь.

Як розповів Віктор Проданчук, він висував таку ідею ще у 2015 році, і всі опитані люди її підтримали. Зараз митець вирішив подарувати одну зі своїх скульптур для Львова, саме для парку сучасної скульптури. Усіх небайдужих закликав долучитися і разом створити таку красу у Львові.

Зазначимо, що у світі парки сучасної скульптури є досить поширеним явищем. До прикладу, одним із найвідоміших є парк скульптури Віґіланда в Осло (Норвегія), який є частиною великого парку Фрогнер. Усі експонати створив скульптор Ґустав Віґеллан у першій половині ХХ століття, вони стосуються «станів, у яких перебуває людина» — танець, біг, боротьба, обійми тощо. Філософський підтекст спонукає людей замислитися над чимось «високим» під час прогулянки. 2018 року в Києві відкрили Volume Park недалеко від Оболонської набережної, однією з візитівок Одеси є Скульптурний парк Літературного героя. Парки сучасної скульптури є у Фінляндії біля містечка Іматра, «Земля скульптур» (Grounds for Sculpture) в Нью-Джерсі тощо.

Знайомі та друзі Віктора Проданчука в соцмережах підтримали ідею. Уже запропонували кілька локацій для створення парку скульптур — на Погулянці біля Центру дитячої та юнацької творчості, у парку «Знесіння» та у Левандівському парку. Пропонуємо проголосувати і вам у спеціальній формі нижче.

Нагадаємо, що Віктор Проданчук раніше долучився до мистецького проєкту Івони Лобан з метою порятунку унікального храму в Годовиці біля Львова. Зокрема, подавав свою роботу до події у Львівській Опері, де об’єднали музику, скульптуру й балет; графічні роботи — на виставку в Органному залі.

Читайте також: Від сходу до заходу на електромотоциклі: в Україні встановили новий рекорд, — ФОТО

Фото з Вікіпедії та сайту kontrakty.ua

Голос міста
Чи потрібен Львову парк сучасної скульптури?
Проголосувала 1 людина
Результати
Голосувати

100,0%
Так, потрібен

0,0%
Ні, це не на часі

0,0%
Важко сказати

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: