Фото: Суспільне Черкаси
Всього майстриня розмалювала 25 тубусів, більшість – торік:
"Це був період, коли вимикали світло. Коли немає світла, я вмикаю налобний ліхтарик налобний і сиджу. Темрява, а я малюю".
Фото: Суспільне Черкаси
Один тубус вона розфарбовує щонайменше шість годин.
"Є намальована трафаретка, я її прикладаю, під неї кладу копірку і переношу малюнок олівцем на тубус. Має бути певна послідовність: щоб з іншої сторони не було фарби або щоб я пальцями не влізла", – пояснила вона.
Фото: Суспільне Черкаси
Пані Наталія – одна з тих майстрів, яка співпрацює із краєзнавчим музеєм в межах проєкту "Малюємо перемогу, розповіла завідувачка відділу етнології Вікторія Наумчук.
"Я спілкуюся з багатьма військовими, та й наші колеги теж багато волонтерять, тому мені вдається знайти контейнери від танкових снарядів. Прийшла ідея — відтворити на предметах, які несуть смерть, традиційне дерево життя, аби сила життя перемогла", – зазначила вона.
Фото: Суспільне Черкаси
Систематизувала орнаменти згідно з районами Черкащини етнографістка Валентина Хілобок, додала пані Вікторія. Нині ці візерунки допомагають збирати гроші на доброчинність:
"Ми створили понад двісті таких контейнерів, відправили їх на продаж і наразі ми за ці донати допомагаємо підрозділу нашого колеги-етнолога. Купуємо вже восьмий пікап. Також багато донатів відправляємо на ремонти, допомогу. Фактично ці контейнери із деревами життя зараз рятують життя".
Аби придбати тубус і допомогти бійцям, можна звернутися до відділу етнології музею.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині
Читайте нас у Telegram
Дивіться нас на YouTube