COVID-19
Коронавірус підступний. Від цього недугу не застрахований ніхто. В Житомирській області загалом та в Житомирі зокрема ситуація з кількістю нових захворювань на COVID-19 невтішна.
Збільшується щодня кількість нових виявлених випадків та, на жаль, і смертей від коронавірусної інфекції. Про те, в який умовах доводиться працювати житомирським лікарям, на що можуть надивитися люди в інфекційних відділеннях Житомира, розповіла жінка, котра й сама стала очевидицею того, як наразі відбувається лікування хворих на COVID-19, як важко працюється в складних, жахливих умовах житомирським медикам та про те, з чим зіштовхнулася особисто, про постковідне відновлення розповіла житомирянка Ірина Яцик.
Звісно ж, вона зазначає, що в усіх людей коронавірус проявляється і проходить по-своєму, в різних формах. Всі індивідуально. У самої Ірини, для прикладу, не було втрати нюху. Натомість зі смаком були проблеми: їжа жінці здавалася, немов оброблена морською водою. Смакові відчуття для неї були такими, що все хворій видавалося або «приторним», або таким солоним, що ти, немов водорості їси, які лишаються (за відчуттями) в тебе на зубах. Такі відчуття у хворої вже днів 15.
Окремо заговорила Ірина Яцик і про медиків. Як акцентує жінка – це насправді варте окремої уваги. Жінка зазначає, що управління охорони здоров’я змогло, наскільки це можливо, організувати доволі великий потік пацієнтів з коронавірусом, а також налагодити механізм, аби медичний персонал оперативно реагував, приділяв кожному пацієнту належну та постійну увагу та підтримував людей.
«Медики 12 годин у скафандрі, сон на підлозі», — житомирянка про жахливі реалії лікування COVID-19, фото-1
Щодо медиків, то Ірина описує наступну картину, аби інші собі уявили: людина, одягнута в скафандр півдоби. Видно лише її очі. І ці 12 годин медичний одяг, зрозуміло ж, не провітрюється. А це означається, що, наприклад, увесь ваш піт там же й лишається. І не витреш його, адже на вас одягнені гумові рукавички. Увесь час доводиться в цьому, так би мовити, «скафандрі» ганяти з однієї палати в іншу до пацієнтів, у яких температура піднімається до більше, аніж 40 градусів. Таким хворим необхідно ставити крапельниці. Регулярно!
Згадує пацієнтка й такий інцидент, з власного досвіду. Одного разу вона вночі вийшла в туалет. Там побачила картину, як перед вбиральнею на підлозі задрімали дві медичних сестри, обійнявшись. А все тому, що все відділення заповнене пацієнтами. І більше просто ніде не лягти. Їх зморила втома і вони прилягли. Все це в медичному одязі (гумові рукавички, скафандр). Вони одразу ж помітили Ірина й запитали, чи у неї все гаразд. Вона лише кивнула головою, що «так, все добре». І такими є реалії наших медичних закладів. Це також і реалії наших медиків.
«Медики 12 годин у скафандрі, сон на підлозі», — житомирянка про жахливі реалії лікування COVID-19, фото-2
Ірина Яцик розповіла й про відновлення після коронавірусу. Температура тіла може сягати 34-35 градусів, а тиск в декого навіть становить 80 на 40. Особисто про себе пацієнтка зазначила, що весь час хилить на сон, щоправда, слабкість та сонливість вже не від температури. У період відновленні для жінки перемогою стало вже те, що вона самотужки зробила собі чай та занесла його до кімнати. Наразі в житомирянки стадія відновлення. Через це жінка ще змушена лишатися в ліжку…
«Медики 12 годин у скафандрі, сон на підлозі», — житомирянка про жахливі реалії лікування COVID-19, фото-3
«Лікарень у нас мало, лікарі теж люди, хворіють так само. Бережіть себе та рідних! Covid-19 існує. Попри всі масонські заговори та домовленості. Попри всі наші вірування в те, що мине легко і що «мене це не стосується»…», — резюмує Ірина Яцик, яка пережила та відчула на собі, що таке коронавірус…
Фото: Ірина Яцик, Фейсбук