Медовий, Яблучний та Горіховий Спаси в Україні: дата свят 2020

У серпні 2020 в Україні відзначають три великі релігійні свята: Медовий, Яблучний і Горіховий Спаси. Дата кожного Спаса – незмінна в календарі.

Свято Спаса має особливе значення, адже воно передає не тільки християнські традиції, а й старовинні українські обряди. 

Медовий Спас, Маковія або ж Маковий спас припадає на 14 серпня, і з нього стартує двотижневий Успенський піст.

Відзначається, що назва свята пішла від того, що у цей період збирають мед з вуликів. На Маковія люди святять у церкві мед та букети з квіток – чорнобривців, жоржин, барвінку, гвоздик, а також літніх трав. 

Яблучний Спас або ж Преображення Господнє – 19 серпня

На Яблучний Спас святять фрукти та букети квітів. За давнім церковними традиціями, груші, мед, яблука, а також букети з колосся і пшениці відносять святити. У Преображення благословляють плоди, бо в Єрусалимі у цей час саме дозріває виноград, який там і освячують.

Що ж до народних прикмет, то з Яблучного свята вже починається осінь. Відтак, ночі після цього дня стають холоднішими, а в деяких областях навіть стартують заморозки.

Горіховий Спас – 29 серпня  

На Горіховий Спас вже починається осінь. У народі це свято називають ще й Хлібним та Полотняним. У цей час вже завершувались жнива, тому починали пекти хліб та пироги зі свіжого борошна, а також вже достигали лісові горіхи. 

Також у цей день освячують воду. Варто відзначити, що Горіховий Спас є останньою точкою відліку до осені, адже чимало перелітних птахів вже починали відлітати у теплі краї.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: