Мета, страхування та види депозитів

Сучасні банки та фінансові організації пропонують різні умови вкладів. Вони відрізняються розмірами та термінами вкладення, валютою, можливістю поповнення та зняття коштів. Однак будь-який внесок спрямований на збереження, накопичення та збільшення коштів. Щоб відкрити депозит в банку України, потрібно відвідати відділення фінансової організації, надати паспорт та суму, яку ви готові внести. Цей процес займе буквально кілька хвилин.

Мета відкриття депозиту

Насамперед депозит привабливий тим, що дозволяє безпечно зберігати гроші. Гарантія надійності досягається завдяки страхуванню. Якщо раптом настає страховий випадок, вкладник отримує вкладену суму назад.

Депозит – це чудова можливість накопичити гроші на велику покупку. Клієнт банку або фінансової організації вкладає суму, яку можна зняти після закінчення певного проміжку часу.

Крім того, вкладена сума постійно зростає. На неї нараховуються відсотки. Чим більша сума і чим довші терміни зберігання, тим більші відсотки. Отже, депозити для фізичних осіб є привабливими наступним:

  • безпечний та надійний спосіб зберігання грошей;
  • регулярне зростання прибутку у вигляді нарахованих відсотків;
  • великий вибір умов інвестування;
  • можливість розпоряджатися вкладенням на власний розсуд.

Відсотки депозиту нараховуються автоматично. Вони можуть виплачуватися на вказану картку чи накопичуватися на рахунку клієнта.

Страхування депозитів

Вище було сказано про таке поняття, як страхування вкладів. Це система, за якої фізична особа повертає вкладені гроші під час банкрутства або втрати ліцензії кредитною організацією. Щоб ця система успішно працювала, банки та фінансові організації виплачують відсотки до спеціалізованого фонду, звідки здійснюються виплати при дефолті.

У разі настання страхового випадку фізичні особи, приватні підприємці, власники великого та малого бізнесу отримують виплати. Розмір компенсації становить 100% суми застрахованого внесеного вкладу.

Вкладнику не потрібно спеціально йти та страхувати вклад, оскільки він застрахується автоматично з моменту підписання договору з банком/фінансовою організацією та відкриття рахунку. Слід наголосити, що автоматично застраховується не лише вкладена сума, а й нараховані відсотки, накопичувальні рахунки.

Види депозитів

Як було зазначено вище, банки та фінансові організації пропонують вигідні депозити на різних умовах. Залежно від термінів розміщення вони діляться на – до запитання та термінові. У першому випадку гроші можна забрати будь-якої миті, проте високої процентної ставки чекати не варто. У другому випадку гроші вкладаються на певний період – 3 та більше місяців, із підвищеною відсотковою ставкою.

Крім того, термінові вклади поділяються ще на три види – ощадні, накопичувальні та розрахункові. Якщо ви готові на довгий час відкрити рахунок, то обирайте ощадний депозит, для накопичення грошей на велику покупку – накопичувальний. А якщо вам потрібно періодично знімати кошти –  розрахунковий.

Джерело: сайт www.banklviv.com

Новости Украины | Последние новости Украины