За інформацією: Суспільне Суми.
Міненерго: на ранок знеструмлені 545 населених пунктів. Суспільне Івано-Франківськ
- 19 вересня застосовувати графіки відключення електроенергії не планується. Минулої доби енергетики відновили живлення для 230 767 споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій та технологічних порушень. Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються частково або повністю знеструмленими 545 населених пунктів.
- Стан мереж
- Ситуація на ЗАЕС
- Імпорт/експорт
19 вересня застосовувати графіки відключення електроенергії не планується. Минулої доби енергетики відновили живлення для 230 767 споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій та технологічних порушень. Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються частково або повністю знеструмленими 545 населених пунктів.
Про це зранку повідомили в Міненерго.
- За минулу добу через обстріли і бойові дії були знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.
- У Сумській області під час повітряної тривоги на підстанції вимикалось обладнання, знеструмлювались споживачі. Живлення відновлено. Обладнання включено в роботу.
- У Чернігівській області внаслідок російських обстрілів знеструмлювались побутові споживачі. Загалом без електропостачання залишались 4972 абоненти.
- У Донецькій області під час повітряної тривоги знеструмлювались підстанції, побутові споживачі та шахти. На момент інциденту у шахтах загалом перебувало 72 працівники, їх виведено на поверхню. Живлення частково відновлено.
Стан мереж
- Південний регіон: з технологічних причин короткостроково відключалась високовольтна повітряна лінія.
- Південно-східний регіон: з технологічних причин знеструмлювались підстанції та побутові споживачі. Живлення відновлено.
Ситуація на ЗАЕС
Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.39 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
Імпорт/експорт
- Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.
- На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови максимальною потужністю в окремі години 1532 МВт.
“Завдяки зусиллям енергетиків ситуація в енергосистемі залишається стабільною, проте значні пошкодження, завдані масованими атаками ворога, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. До того ж російські війська не припиняють щоденних обстрілів об'єктів енергетичної інфраструктури”, — зазначили в Міненерго.
Загально з жовтня 2022 року Росія завдала більше 1000 ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури. Тільки цього року внаслідок російських атак було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Наразі триває масштабна ремонтна кампанія для відновлення енергооб’єктів. Енергетики працюють цілодобово, щоб забезпечити стабільність і цілісність енергосистеми та підготувати її до осінньо-зимового періоду.