Місія можлива: проголосуй на місцевих виборах там, де живеш. Лишилося 6 днів

Голосуй там, де живеш! Усього шість днів лишилось для того, щоби реалізувати це право і змінити виборчу адресу за місцем фактичного проживання, а не прописки.

5 вересня стартує виборчий процес місцевих виборів, а до 10 вересня громадяни, які не мають реєстрації в своїх громадах, мають можливість стати повноцінними виборцями там, де вони постійно мешкають та обирати органи місцевого самоврядування. Це стосується щонайменш 5,5 млн громадян України — внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, виборців без зареєстрованого місця проживання.

Тепер виборцям навіть не потрібно документально підтверджувати право оренди на житло чи надавати довідку ВПО. Прив’язка до «паспортної» реєстрації позбавляла близько 5,5 мільйонів українців обирати представників місцевого самоврядування. Близько 1,5 мільйонів з них – це внутрішньо переміщені особи, які фактично вже знайшли свої домівки в інших областях, але досі залишалися без права впливати на формування місцевої влади.

На жаль, ця революційна законодавча зміна, яка відкриває можливості гарантованого Конституцією впливу на владу, не здобула належної уваги – на кінець серпня про свої виборчі права подбало більше як 20 тисяч громадян по всій Україні. З них 144 в Житомирській області. Тому в ці останні дні представники ГО «Союз переселенців «Мир на долоні»» та Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» запрошують громадян включитися у процес і подбати про зміну виборчої адреси.

Можливість голосувати без прив’язки до прописки – це результат чотирирічної адвокаційної кампанії #КоженГолосВпливає і зусиль багатьох зацікавлених сторін, у тому числі, самих внутрішньо переміщених осіб.

-Наша громадська організація долучилась до адвокаційної кампанії #КоженГолосВпливає. Протягом чотирьох років ми говорили про необхідність надати внутрішньо переміщеним особам права голосу на місцевих виборах. Адже більшість з них живуть у нових громадах 6 років, працюють та сплачують податки. Тому важливо аби вони мали можливість обирати місцеву владу, — наголосила голова громадської організації «Союз переселенців «Мир на долоні»» Ірина Гладка.

Витратити 5 хвилин свого часу, щоб подати заяву про зміну виборчої адреси – це та інвестиція в життя громади, яка працюватиме на інтереси «інвестора»-виборця протягом наступних п’яти років.

Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно до 10 вересня подати до Державного реєстру виборців заяву про зміну виборчої адреси:

– онлайн в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua за наявності кваліфікованого електронного підпису;

– у паперовій формі особисто або через уповноважену особу.

— Зараз процедура прийняття таких заяв максимально спрощена. Жодних підтверджуючих документів непотрібно, — розповіла громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській області Світлана Пантюхіна.

Якщо у вас виникли питання стосовно зміни виборчої адреси, директор Житомирського місцевого центру з надавання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Коваль радить звернутись до найближчого центру чи бюро правової допомоги.

Детальна інформація про механізм зміни виборчої адреси можна знайти на сайті організації vplyv.org.ua.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины