МОЗ планує повноцінний запуск електронних лікарняних з 2021 року

Міністерство охорони здоров’я з 2021 року планує запустити повноцінну цільову модель по роботі з електронними лікарняними.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер, передає ЕспресоTV.

«З 2021 року планується повноцінний запуск цільової моделі по роботі з електронними лікарняними», – сказав Кучер.

За його словами, наразі Міністерства охорони здоров’я розробляє нормативно-правові акти та зміни у технічне завдання для інтеграції електронних лікарняних у систему EHealth.

Кучер нагадав, що на сьогодні розпочато тестування спрощеної моделі електронних лікарняних.

«Тестування ще не завершено, але ми вже бачимо, які проблемні питання потребують доопрацювання. Думки більшості експертів та лікарів зводяться до того, що необхідно, щоб зараз працювала так звана цільова модель з повною інтеграцією в E-Health через ті медичні інформаційні системи, які використовують лікарі. Ми плануємо це зробити до кінця року, багато функціоналу розроблено, але враховуючи те, що медичні інформаційні системи зі свого боку так само мають розробити цей функціонал, заявляємо: давайте планувати на початок року», – сказав Кучер.

При цьому заступник міністра зазначив, що на початковому етапі тестування спрощеної моделі інформацію про електронні листки непрацездатності вніс 291 медзаклад, зокрема 351 медичний працівник.

Кучер додав, що оформлення електронних лікарняних через медичні інформаційні системи передбачатиме застосування медичних висновків. Так можна буде відслідкувати, чи дійсно людина зверталася за медичною допомогою, а також запобігти корупційним ризикам.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я планує запустити в тестовому режимі електронні лікарняні в серпні. Зараз систему електронних лікарняних тестують у більш ніж 700 лікарнях.

ua.news

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: