На 102-му році життя помep видатний український науковець — Борис Патон

Фото — з відкритого доступу

19 серпня з життя пішов видатний український науковець, президент Національної академії наук України Борис Патон. Йому мало виповнитися 102 роки.

Мер Львова Андрій Садовий наголосив, що такі люди, як Борис Патон — це люди цілої епохи, які не просто змінюють історію, а самі є тією історією.

«Україні і нам усім пощастило мати Бориса Патона, вчитись у нього. Щирі співчуття родині. Ім`я Бориса Патона назавжди закарбоване у серці кожного з нас», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Як повідомили «Суспільному» з особистих джерел, від початку серпня Борис Патон лікувався в Інституті кардіохірургії ім. Амосова. У нього були численні захворювання серця. Причиною смерті стала зупинка серця.

Борис Патон — український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952), президент НАН України (з 1962), перший нагороджений званням Герой України (1998).

Народився 27 листопада 1918 року в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську і докторську дисертації. Він виступив автором понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Його головні наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення, управління зварювальними процесами.

У 1953 році очолив Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона. Звання Героя України отримав за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.

З 1962 року очолював НАН України, у березні 2020 року він не подав свою кандидатуру на вибори президента НАН і залишив посаду.

Нагадаємо, що 16 серпня на Дрогобиччині від коронавірусу померли двоє відомих чоловіків: викладач Костянтин Іваночко та лікар Руслан Братунь.

Читайте також: Пацієнт, якому у Львові пересадили підшлункову залозу, раптово помер

Матеріал підготовлено на основі повідомлення з сайту Львівської міськради

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: