На берегах річки Лісової: Живописні осінні краєвиди в Житомирі. ФОТО

ФОТО

Житомир багатий на прекрасні місця та живописні пейзажі. Восени навколо можна побачити справжню барвисту казку. Сьогодні ж пропонуємо поглянути на осінні краєвиди в мікрорайоні Богунія. Світлини зроблені на берегах річки Лісової.

Читайте також: Аналог Камінного села «заховався» в лісах поблизу Житомира

Довідково. Лісова Кам’янка — водойма, яка протікає в межах обох районів Житомирської області (Житомирського та Черняхівського). Це ліва притока річки Тетерів (басейн Дніпра).

Читайте також: Затишний та атмосферний: житомирський гідропарк у жовтні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Річка починається на захід від с. Новопіль. Тече Лісова низовиною Полісся на південний схід. На південь від центру Житомира річка впадає до відомої річки, що є головною водною артерією Житомирі під назвою — Тетерів.

Довжина водойми сягає більше тридцяти кілометрів, басейн має площу більше 600 км². Долина Лісової Кам’янки коритоподібна і має ширину до чотирьох кілометрів, а глибину — близько двадцяти метрів. У верхів’ї заплава заболочена. Річище Лісової Кам’янки слабозвивисте, а його пересічна ширина сягає близько п’яти метрів. Похил водойми 1,6 м/км. У пониззі, в межах обласного центру Житомирщини, річище відрегульоване.

Праві притоки річки — Міхіченка, Печеринка та Лісна.

Ліві притоки річки — Синяк, Хороблівка, Крошенка та Безіменна.

В межах Житомира водойма тече всього лише упродовж декількох кілометрів. В цьому населеному пункті до річки впадають й інші: Довжик, Рудавка, Лісна, Коденка та Крошенка. Це є однією з вагомих причин, чому стан екологічний стан Лісової Кам’янки можна вважати незадовільним.

Від назви цієї водойми походять такі топоніми, як: село Кам’янка, провулок Закам’янський, а також вулиці Кам’янська та Закам’янська.

Цікаві факти

У XIX століть і річка Коденка витікала із Хлугового (Хлупового) озера, яке було на місці нинішнього Житнього ринку у Житомирі. Довжина річки була приблизно 3 км. Спочатку річка текла на північний, а потім на південний захід майже через все місто і неподалік від Польського кладовища впадала у річку Кам’янку. Сучасна Коденка збереглася лише у пригирловій частині довжиною приблизно 208 м.

У минулому річка Рудавка брала початок із озера неподалік від сучасної школи ЗОШ № 3. Довжина річки була приблизно 1,5 км. Рудавка збереглася лише у пригирловій частині, довжина якої приблизно 604 м. Нині протікає переважно на південний захід за 192 м від площі Перемоги в Житомирі. Тече понад костелом святої Софії з північно-західної та північної сторони і проти вулиці Мальованської набережної впадає у річку Кам’янку.

Текст за матеріалами «ВікіпедіЯ»

Фото: «Валера Химич»

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: