На дорогах Чернігівщини вже зважують фури. Перевантаженим – штраф

У Чернігівській області на дорогах встановлюють системи габаритно-вагового контролю вантажного транспорту, повідомили в ОДА.

За словами першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Віталія Загайного, на території області встановлені шість пунктів габаритно-вагового контролю.

Вони покликані запобігти передчасному руйнуванню автомобільних доріг. Адже, за словами, заступника начальника управління капітального будівництва Сергія Майка, наразі великоваговий транспорт руйнує дорожнє покриття, яке було при будівництві запроєктоване під значно менші навантаження.

– З метою недопущення  цієї ситуації, влаштовані майданчики вагового контролю, – зазначив Сергій Майко.

Нагадаємо, Чернігівська ОДА ініціювала зміни до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Чернігівській області на 2019-2020 роки, які прийняли на сесії обласної ради.

Завдяки цьому буде проведена повірка вимірювального обладнання мобільних комплексів габаритно-вагового контролю, що дасть змогу ефективніше проводити контроль за великоваговими транспортними засобами в області.

З вересня 2019 року в Україні були запроваджені наступні штрафи за перевищення встановлених габаритно-вагових норм без відповідного дозволу:

• від 5 % до 10 % – штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8,5 тис. грн)

• від 10 % до 20 % – штраф у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17 тис. грн)

• понад 20 % – штраф у розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (34 тис грн).

Адміністративну відповідальність нестиме відповідальна особа – фізична особа чи керівник юридичної особи, за яким зареєстрований транспортний засіб (чи належний користувач).

Штрафувати і стягувати плату за проїзд автомобільними дорогами має Укртрансбезпека. Кошти зараховують до державного дорожнього фонду України.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: