На Житомирщині дівчинці з інвалідністю подарували швейну машинку, про яку вона мріяла 3 роки

У Черняхові 15-річній Марії Лишняк, яка з дитинства має інвалідність, волонтери подарували швейну машинку, про яку дівчинка мріяла з три роки.

Про це розповіла волонтерка Ольга Чебанова. За її словами, подарунок є частиною проєкту «Здійсни мрію для родини, яка виховує дитину з інвалідністю»:

«У Facebook, на нашій сторінці для батьків з інвалідністю та їх дітей, у нас є група, в якій ми спілкуємося, я написала про це, коли Світлана (мама дівчинки – ред.) мені розповіла, що Марія мріє про швейну машинку, а згодом, можливо, і заробляти цим на життя. Я написала пост без вказування імені та попросила – друзі, допоможіть. Першими відкрили свої серця мами, у яких також діти з інвалідністю. Почали надходити гроші, хто скільки міг – 50, 70, 40, 100 гривень. За два тижні ми зібрали приблизно 350 гривень. Всього. І я вже думала, о Боже, ну як же – це ж 5 тисяч 300 гривень коштує ця машинка.

Мало того, потім призупинився цей збір. Згодом я почала писати своїм близьким друзям в особисті повідомлення. І вони відкрили свої серця – почали надходити гроші. Люди надсилали, хто 100, хто 20, хто 300 гривень. І коли я замовляла тиждень тому цю машинку, мені ще півтори тисячі не вистачало. Але я вірила, що півтори тисячі ми зберемо. А якщо не зберемо, то я знайду гроші, щоб здійснити цю мрію. Гроші надходили, і буквально вчора прийшли останні 200 гривень, яких не вистачало».

Ольга Чебанова каже, ця швейна машинка виконує 25 операцій.

«Я в шоці! Мені Ольга Чебанова подарувала швейну машинку. Я хочу навчитися шити костюми для себе, а, можливо, ще й для інших. Про швейну машинку я мріяла три роки. Я просила маму, але вона сказала, що грошей немає», – сказала Марія Лишняк.

Мама дівчинки Світлана Лишняк розповідає, що про мрію дівчинки знала, але не могла її здійснити через дороговартісні процедури реабілітації:

«Три роки тому Марійка мені говорила про машинку. Про те, що вона хоче пробувати шити. Але я казала їй, що наразі ще не можемо її купити, тому що ми їдемо на реабілітацію. Мені треба зібрати гроші».

За словами Світлани Лишняк, вартість однієї реабілітації коштує близько 16 тисяч гривень:

«У на ДЦП. Після родів ми їздимо на реабілітації у зв’язку з тим, що моя донька не ходить. Ми їздили 11 разів у Хаджибей, 12 разів до Харкова, після Харкова – у Трускавець. Наразі ми їздимо до Львова два рази на рік. І тільки одна реабілітація коштує 16 тис 540 гривень».

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Віктор Підвисоцький

Джерело: suspilne.media

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: