Принаймні, такого висновку дійшли екологи, здійснивши перевірку. Одразу ж було здійснено звернення до суду. Представники ж закону зобов’язали вилучити диких звірів з вольєрів. Власники ж тварин переконують, що жодного припису від екологів вони й в очі не бачили. Більше того вони твердять, що законно придбали оленів і вищезгадане рішення будуть оскаржувати.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Олені, муфлони, косулі, лані — ранок цих тварин здебільшого починається з того, що на сніданок щоранку їх звуть єгері. Один з них показав журналіста, що в годівниці наповнені кукурудзою. Чоловік також додав, що також вони дають тваринам: цілу кукурудзу, пшеницю та овес.
На перший погляд це зразкове, ідеальне мисливське господарство. Але чи так це насправді? Таким питанням задався Віктор Дмітрієв — мисливець, який ставить під сумнів всю вищезгадану «ідеальність». Чоловік переконує, що тварини тут голодують, їх тримають на голодному пайку. Ба навіть більше — їх, цілком можливо, просто у вольєрі…відстрілюють. Це, звісно ж, моторошна картина, але чоловік цього не виключає.
Відповідних доказів у мисливця не було, отож змушений був звернутися зі скаргою до Державної екологічної служби. Ті ж, в свою чергу, виявили ряд порушень. Зокрема, екологи встановили, що тваринам дають недостатньо води, та й документів на них у власників не має.
За словами Павла Загурського — головного спеціаліста відділу тваринного світу та біоресурсів, суд постановив визнати винним приватне мисливське господарство ТОВ УТМР, тварин звідти конфіскувати та оштрафувати підприємство на 510 гривень.
Павло Лайчук, який є головою товариства мисливців і рибалок у Житомирській області, а також і одним із співвласників мисливського господарства, про яке сьогодні йде мова, переконаний, що екологи просто не мали права здійснювати цю перевірку.
«Лише з мережі Інтернет мені стало відомо про те, що над нашим мисливським господарством відбувся суд. У мене були всі підстави та права, аби цієї екологічної перевірки на нашому об’єкті взагалі не відбулося, оскільки здійснювалася вона в час карантину, пандемії. Та нам не має чого приховувати, тому перевірка все ж відбулася».
Як розповідає Павло Лайчук, тварини з’явилися у вольєрі на початку 2020-го. Їх придбали за договірною ціною у Київській області. Співвласник мисливського господарства переконує, що харчів для тварин вони мають вдосталь, а вся документація теж в порядку, зокрема й документи на тварин. Чоловік констатує, що суд своїм рішенням постановив вилучити всіх звірів з вольєрів, втім керівництво господарства має намір йти до кінця і буде оскаржувати вищезгадане рішення в суді.
«Наші тварини знаходяться у вольєрах законно, я навіть надав усі відповідні документи на підтвердження цих слів. Ми категорично проти і в жодному разі не дозволимо вилучити звірів, бо вони придбані за певні грошові кошти», — стверджує співвласник.
Що ж говорять екологи? Вони запевняють, що не лишать ситуацію напризволяще і не залишать звірів у приватному вольєрі. Екологи планують передати тварин до заказників Державного лісового господарства і стверджують, що це лише питання часу.
Екологи ж запевняють, що тварин у приватному вольєрі не залишать. Передадуть у заказники Державного лісового господарства. Це лише питання часу.
За матеріалами
https://tsn.ua/ukrayina/u-zhitomirskiy-oblasti-mislivske-gospodarstvo-trimaye-v-nevoli-dikih-tvarin-ekologi-viyavili-scho-nezakonno-1611850.html