На Житомирщині рятувальників та військових нагородили відзнаками Кабміну

13 рятувальників та 4 військових з Житомирщини 23 червня отримали нагороди та подарунки від Кабінету міністрів України та Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Відзнаки за гасіння лісових пожеж на півночі Житомирщини у квітні 2020 року їм вручав заступник керівника Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Ільченко. Про це йдеться в сюжеті suspilne.media.

Підполковник служби цивільного захисту Олександр Ковальський нагрудний знак «За відвагу в надзвичайній ситуації» отримав за участь у гасінні лісових пожеж у квітні 2020 року. Каже, що таких масштабних пожеж на Житомирщині не пам’ятає за всі свої 18 років служби в структурі ДСНС:

«Я був на ліквідації лісової пожежі в зоні відчуження, а саме ­– в Народицькому районі, в Київській області. За свою практику гасіння пожеж я вперше стикнувся з пожежею такого масштабу і такої складності. Складності додавали два фактори – дуже посушлива погода і сильний вітер. Це заважало нам стримати стихію вогню. Вставали ми о 6 годині ранку, а поверталися кожен день по-різному. Не було однакових днів, однакових завдань. Кожен наступний день відрізнявся від минулого. Щодня спалахували якісь нові осередки пожежі. Взагалі, скажу чесно, інколи було дуже страшно. Насамперед, коли верхові пожежі накривали – тоді доводилося навіть тікати. Але нам усе вдалося».

За словами начальника обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Ігоря Нікітчука, цьогоріч лісові пожежі на Житомирщині тривали з 3 квітня до початку травня:

«За квітень місяць було 44 пожежі на території Лугинського, Олевського, Овруцького і Народицького районів. Площа цих пожеж, за інформацією Державного лісового агентства, перевищила 40 тисяч гектарів».

Окрім, 13 рятувальників, заступник керівника Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Ільченко нагородив нагрудними знаками і військових, які навесні долучилися до ліквідації лісових пожеж. Військовослужбовець Андрій Пугач розповів, що в лісах Житомирщини разом з трьома побратимами два тижні копав смуги для зупинки пожежі:

«Коли нам зателефонували, ми не знали, куди ми їдемо і що будемо робити. Попередили, що ми їдемо щось десь гасити. Але ми вогонь не гасили. Ми робили смуги в лісі, щоб вогонь не перекидався з однієї половини лісу на іншу. З нашої частини нас було четверо військових. Бувало і страшно, адже поруч вогонь, а навкруг ліс, великі дерева, чагарники, болота. Ось це було складно».

Під час нагородження заступник керівника ДСНС України Микола Ільченко розповів, що важливим завданням під час гасіння пожеж було відселення, евакуація і збереження майна населених пунктів, розташованих безпосередньо в лісогосподарствах:

«Також ми мали не дати розповсюдитися вогню на білоруський кордон і на Чорнобильську зону, яка, до речі, у той час теж палала. На сьогодні (23 червня – ред.) погашені навіть торф’яники, які тут горіли до цієї пожежі. Наразі немає жодного осередку, який би сьогодні мав загрозу для населення і взагалі розповсюдження вогню в тому або іншому лісогосподарстві».

Нагадаємо, 15 червня житомирським рятувальникам вручили нагороди за гасіння пожеж у зоні відчуження. Загалом, в обласному управлінні ДСНС за гасіння лісових пожеж до нагородження подали 49 пожежників.

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Ігор Грач

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: