Нові технології. Замість природнього газу в українських газових мережах транспортуватиметься водень. Важливість технології визначається високою теплотою згоряння водню та можливостями зниження викидів парникових газів, оскільки продуктом згоряння є звичайна вода. Житомирщина стала першим полігоном випробувань.
Про це йдеться в сюжеті sk1.tv.
Перші випробування чистої енергії водню відбулися на ділянці смт Черняхів. Загалом в Україні збудовано 5 таких полігонів. Випробування виконуються з метою пошуку альтернативних джерел енергії для опалення та використання його в технологічних процесах. Адже тенденція наступна, джерела природного газу виснажуються. Альтернатива – за екологічно чистим видом палива.
«Фактично вперше в нашій державі ми будемо розпочинати експеримент із застосуванням водню як вид палива, як вид газу, який буде запущено у фактичну діючу систему газопостачання. Дана система газопостачання є невеличким макетом, фрагментом усієї газорозподільної системи України і надзвичайно важливо дослідити яким чином система себе поведе після того, як вона буде заповнена газом», — розповідає Сергій Колесник, технічний директор АТ «Житомиргаз».
Найближчі півтора року в Україні проводитимуть дослідження. За цей час регіональна газова компанія планує отримати фактичні результати польових досліджень.
«Європа взяла на себе зобов’язання, по-перше, скоротити викиди СО2, по-друге перейти на відновлювані джерела енергії. Ми взяли на себе ініціативу впровадити цей експеримент в Україні. Його суть полягає в тому, чи можливо транспортувати водень українськими мережами», — каже директор РГК Олег Никоноров.
Лише після того як наповнили чистим азотом газові мережі, надійшла команда на заповнення воднем. Труби перевірятимуть щогодини та актуватимуть хід процесу.
«Водень знаходиться в системі елементу газорозподільної системи України. Перший етап закінчено, він називається «статика». Ми спостерігаємо як буде себе поводити водень в наших трубах, чи придатна наша система газопостачання України для розподілу та транспортування цього елементу. Наступний етап буде «динаміка» — подача безпосередньо суміші, а далі водню на пальники», — констатував голова правління АТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко.