На Житомирщині виявили останки 10 воїнів РСЧА, які загинули влітку 1941 року

ПРИГОДИ

З 11 по 13 вересня на території трьох районів Житомирської області тривала пошукова експедиція в якій було задіяно більше 15 чоловік.

Про це інформують в ІПО «Пошук».

Результатом експедиції стало виявлення решток 10 воїнів РСЧА, які загинули в липні-серпні 1941 року. При солдатах було знайдено 7 смертних медальйонів!

Роботи розпочалися в Пулинському районі. За перший день було знайдено 2-х солдат.

Солдат №81 лежав на глибині 50 см, при собі мав алюмінієвий казанок, протигаз, ложку та пошкоджений медальйон, нажаль воїн залишиться невідомим…

Солдат №82 лежав неподалік. Мав при собі лише протигаз та медальйон.

Наступні 2 дні пошуковці працювали в Коростенському та частково в Лугинському районах. Саме тут вдалося знайти рештки ще 8 червоноармійців.

Солдат №83 лежав на глибині 60 см, був у скрученій позі. Мав при собі каску СШ-39, саперну лопатку, ялові чоботи, протигаз, підсумок та дзеркальце. Дуже цікавою знахідкою виявилося саморобне мідне кільце, але нажаль солдат не мав при собі медальйона.

Зовсім поряд виявили солдата №84 та №85. Вони лежали один біля одного і було таке враження, що вони тримаються за руки… Цікавим фактом є те, що солдат №84 був невеликого зросту та мав при собі флягу с вибитою квіткою, чашку, саперну лопатку та медальйон! При солдаті №85 також виявлено медальйон. Незабаром дізнаємось ким вони були насправді.

Солдат №86 лежав на боку, при ньому виявлено протигаз, саперну лопатку, підсумки та медальйон.

Солдат №87 був на глибині 60 см. Мав при собі протигаз, саперну лопатку, казанок, годинник та ложку з прізвищем Шепелев. Медальйон відсутній.

Солдат №88 лежав лицем донизу. При ньому каска СШ-39, казанок, фляга, протигаз, набір для бриття та медальйон!

Солдат №89 був на глибині 70 см. При ньому каска СШ-39, пробитий казанок і фляга, саперна лопатка, нажаль медальйон відсутній…

Солдат №90 лежав лицем донизу на глибині 70 см. При собі мав саперну лопатку, підсумки, магазини до СВТ-40, кружку, гаманець та медальйон!

Маємо надію встановити імена декількох воїнів, які загинули на теренах Житомирської області.

Більше фото в посиланні на допис.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: