На Житомирщині влаштували перегони на радіокерованих моделях суден

ПЕРЕГОНИ

У Малині на Житомирщині влаштували гонки на радіокерованих моделях суден – за перемогу змагалися 5 команд. Так визначали переможців обласного етапу змагань із судномодельного спорту в класі радіокерованих моделей. Перемогу сьомий рік поспіль здобула команда судномодельного гуртка Малинського міського центру науково-технічної творчості.

Очільник Малинського міського центру науково-технічної творчості Анатолій Савченко розповів, що змагань було одразу двоє – на першість області і «Кубок Малина». Проходили вони упродовж двох днів – 24 та 25 вересня – на водосховищі у Малині, в районі старої греблі.

«Першість області зараз має назву «ІІІ етап Всеукраїнського відкритого заходу з судномодельного спорту в класі швидкісних радіокерованих моделей «ECO Expert», – говорить Анатолій Савченко. – В обласних змаганнях бере участь лише один клас моделей, а їх є 5-6. У «Кубку Малина» ми не обмежуємо модельний ряд. Тобто, діти мають більше можливостей показати свої результати і вміння».

Анатолій Савченко розповів, що зазвичай змагання проводили в червні, але цього року перенесли через ситуацію із коронавірусом. До участі, окрім Малинського міського центру науково-технічної творчості, долучилися також команди центру науково-технічної творчості Новоград-Волинського району, міського та обласного центрів – Житомира та гуртківці з Коростишівської станції юного техніка:

«Змагання ми проводили паралельно: з 12.00 до 14.00 години – на першість області, з 14.00 до 16.00 – «Кубок Малина». Переможці першості Житомирщини отримали від області дипломи, а переможці «Кубку Малина» – дипломи, медалі за призові місця, а ті, хто здобув 1 місце, ще і грошовий подарунок. Вже сьомий рік підряд переможцями обох змагань стала команда нашого малинського судномодельного гуртка під керівництвом двох тренерів – Юрія Дяченка і Артема Захарчука. Нагороди вручав Герой України учасник АТО Віктор Шевченко – наша команда отримала ще один персональний кубок від організації «Незламні».

Вартість однієї судноплавної радіокерованої моделі коливається, в середньому, в межах 18-20 тисяч гривень, каже Анатолій Савченко.

Команда, що здобула першість області, зазвичай їде на всеукраїнські змагання. Проте через карантинні обмеження поки що невідомо, чи будуть їх в цьому році проводити.

Джерело: suspilne.media