На Житомирщині ввели в експлуатацію сонячну електростанцію. ФОТО

СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Про це інформують на Фейсбук-сторінці НАК «Нафтогаз України».

Відтак, сонячну електростанцію ввели в експлуатацію у місті Чуднів, що на Житомирщині. Її пікова потужність становить 33,3 МВт.

Як запевняють у «Нафтогазі», тут не стоять на місці, чекаючи дозволи на те, аби розробити нові родовища. Також, за словами представників НАК «Нафтогаз України», тут приємно вражені конструктивом НКРЕКП, оскільки отримали «зелений тариф, а також ліцензію на те, щоб продавати електроенергію для одного з об’єктів.

Зауважимо, що станція побудована ще у вересні 2020 року. Її будівництво відбувалося з урахуванням та застосуванням новітніх технологічних рішень, запропонованих провідними світовими виробниками.

«Зокрема, на станції використано монокристалічні фотоелектричні модулі з графеновим покриттям з однією з найвищих у своєму класі потужностей — 430 Вт від ZNSHINE PV-Tech Co., а також стрімінгові інвертори SUN2000-185KTL від Huawei», — йдеться в повідомленні.

Варто додати, що всі допоміжні елементи устаткування та матеріали вироблені в нашій державі.

У «Нафтогазі» також зазначають, що вже за перший рік функціонування сонячної електростанції у Чуднові на ринок заплановано продати, орієнтовно, 36,5 тисяч МВт/год. Дохід, який очікують отримати від станції, знову ж таки, за перший рік роботи, становить понад 153 мільйони гривень.

Робота сонячної електростанції на Житомирщині стала ще одним кроком в напрямку реалізації стратегії Групи зі сталого розвитку бізнесу. Чому? За підрахунками «Нафтогазу», скоротяться й викиди двоокису вуглецю (ред. у повідомленні наводиться цифра — мінімум 880 тисяч тонн).

Читайте також: У Житомирі запустили у виробництво папір з опалого листя

Варто зазначити, що й про людей з інвалідністю тут теж не забули. Вони займалися укомплектуванням таких дрібних деталей, як гайки та болти. І цифра цих укомплектованих деталей становить більше 170 тисяч за той час, коли до розміщення готували сонячні панелі. Ці люди майстерно виконали свою роботу та чудово справилися зі своїм завданням.

А ми ж пропонуємо поглянути, який же вигляд має сонячна електростанція у Чуднові.

за матеріалами «Група Нафтогаз», Фейсбук

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины