На Житомирщині зростуть ціни на мед

У Житомирській області цього року пасічники зібрали менше меду, ніж минулого – пасічники кажуть, що через це ціни на мед зростуть. На врожай вплинули погодні умови.

Про це розповів голова «Клубу професійних пасічників Житомирщини» Олександр Галатюк. За словами чоловіка, вперше в його житті рік видався настільки немедоносним, інформує suspilne.media:

«Цей рік немедоносний. Мед змогли зібрати лише професійні пасічники, які вміють утримувати сильних бджіл і вивозять їх до медоносів».

Олександр Галатюк каже, що пасічники мусили додатково підгодовувати бджіл через несприятливі погодні умови:

«Весна була рання, квітень – теплий. А потім пішли холоди, відсутність взятків (взяток – надходження свіжого нектару та пилку – ред.). Ми дуже мало отримали меду з акації, липи і взагалі весняного меду. Зараз пасічники розраховують на те, щоб отримати мед із соняшника. Але мед точно подорожчає».

Пасічниця Лариса Новіцька має в Ружинському районі 60 вуликів і продає мед на базарі. Жінка каже, що цьогоріч зібрала мало меду:

«Акація перецвіла дуже швидко, 2-4 дні були медоносні. Меду мало. Ціна на цьогорічний мед 60 гривень за пів літрову банку і 120 гривень – за літр».

Віктор Волотівський тримає пасіку у Сквирі. За підрахунками чоловіка, цього року він зібрав у 5 разів менше меду, ніж минулого:

«Та ми практично і не зібрали меду. Я ще ціни не міняв. У мене він коштує 50 гривень за пів літра, 100 гривень – за літр. А далі подивимося на збір. В основному, наші покупці це пенсіонери, які хочуть своє життя хоч цим підсолодити».

Пенсіонер Володимир Колодюк каже, що кожен сорт меду має свої лікувальні властивості, тому літр меду купує раз на місяць:

«Я кожного разу купую різний мед. Зараз взяв соняшниковий. Є гречаний, але для нього зараз мало сіють гречки. Важко вгадати, як вибрати добрий мед. Я не розуміюсь на цьому, а просто вірю людям на совість».

Житомирянка Ірина Ястремська каже, що мед на базарі купувати не наважується:

«Новий мед буде дорожчий, так мені сказали в магазині. Літр цього меду я купувала в магазині за 190 гривень. Він акацієвий. На базарі не купую, бо не вірю продавцям, а в магазині його перевіряють і навіть можуть показати нам сертифікат».

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Олександр Данилюк, Тетяна Беляк

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: