На Кіровоградщині неподалік будинків знайшли рештки худоби

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Рештки худоби поблизу будинків у селі Новогригорівка Кіровоградської області. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителі села Новогригорівка Кропивницького району Кіровоградської області неподалік будинків знайшли рештки худоби. Кістки, нутрощі, шкіру розносять собаки, а від звалища чути сморід не на один метр, розповіла Суспільному Олена Ільїна, яка має в селі будинок. На місце виїхали працівники Держпродспоживслужби.

Олена Ільїна живе в Кропивницькому, має будинок неподалік в селі Новогригорівка. Минулого тижня приїхала сюди і натрапила на звалище з рештками тварин.

Зі слів жінки, звалище утворив місцевий житель: "Він мені чітко сказав – що ви мені зробите?".

Сергій Гетьман – той чоловік, на якого скаржаться жителі. Каже, яму вирив на своїй території.

"Це моя особиста яма, особиста ферма, яку я будував з нуля. Почав дійних корів рятувати від боєнь. От стало всім погано, нумо закривати. А скільки я м’яса відправляю хлопцям, які зараз воюють, ніхто не знає".

Каже, м'ясо переробляє не для продажу. Пообіцяв засипати в яму речовину для дезінфекції.

Згідно з постановою Кабміну, санкціонований худобомогильник має бути огородженим двометровим парканом та розташовуватись за кілометр від найближчого помешкання, розповів кандидат сільськогосподарських наук за спеціальністю "Екологія" Микола Ковальов.

Пояснив, яма має бути глибиною мінімум дев'ять метрів, шириною три. Всередині обкладена цеглою, підлога залита бетоном. Має бути перекриття з невеликим отвором, куди завантажуються відходи. "Тут принцип анаеробного компостування: за 20 днів починаються процеси біохімічного синтезу. Коли хвороботворні бактерії й мікроби, які перебувають у залишках, починають розігріватися. Температура 65 – 70 С, є смертельною для багатьох збудників".

Каже, це роблять, аби бактерії не потрапляли до ґрунту. Після компостування відходи потрібно знову перезахоронювати.

"Найсуттєвіший нюанс по біотермічним ямам: завантаження – розвантаження у них відбувається кожні два роки. А з таких несанкціонованих скотомогильників всі продукти гниття потрапляють в ґрунт, потім цей ґрунт довгий час взагалі не можна використовувати за будь-яким призначенням. Потім потрапляють у воду".

Під час воєнного стану перевірки проводять якщо є скарга від жителів, сказав представник Держпродспоживслужби Віктор Заброда. Скарг на худобомогильник у селі Новогригорівка не отримували.

"У цього чоловіка не реєструвалося підприємство з вирощування худоби. Він у своєму власному господарстві утримує 14 свиней і шість голів великої рогатої худоби. Біля свого будинку влаштував яму, це не худобомогильник, і в яму скидалися незначні залишки від забою тварин. Ми подивились, що він цю яму зарив, зробив дезінфекцію. Залишки шкіри і кісток прибрав".

Пояснив, штрафувати чоловіка за цим фактом не було за що.

Новости Украины | Последние новости Украины