На Кіровоградщині розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Як приєднатися

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Вакцина від правця й дифтерії . Фото: Суспільне Кропивницький

24 квітня в Кіровоградській області стартував Всесвітній тиждень імунізації. Він триватиме до 30 квітня. На Кіровоградщині мають 75 тисяч доз вакцин від інфекційних хвороб. Цієї кількості достатньо для всіх охочих зробити щеплення. Про це розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Вакцинація може захистити від хвороб людей різного віку, говорить Надія Оперчук. В Україні всі діти від народження мають отримати щеплення проти 10 інфекцій згідно з календарем профілактичних щеплень.

"Імунізація – це процес, коли після введення вакцини або інших імунобіологічних препаратів людина набуває імунітету від інфекційних захворювань. Діти до 16 років безплатно і гарантовано повинні отримувати щеплення від туберкульозу, гепатиту B, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції".

На Кіровоградщині вакцинуються більше людей, ніж у середньому по Україні. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я рівень вакцинації від кору має бути не менше 97 відсотків. В Україні цей показник – 63,9 відсотка. У Кіровоградській області 95,9 відсотка. Від дифтерії, кашлюку та правця у дітей до року в Україні показник – 63,9 відсотка. На Кіровоградщині – 97,6 відсотка.

52,4 відсотка дорослих жителів області вакцинувалися від ковіду щонайменше однією дозою, говорить Надія Оперчук. "За минулий тиждень зареєстровано 305 нових випадків коронавірусу. З них лише 15 відсотків були щеплені хоча б одною дозою".

Вакцина «Comirnaty» від коронавірусу. Фото: Суспільне Кропивницький

Вакцина «Coronavac» від коронавірусу. Фото: Суспільне Кропивницький

Холодильник з вакцинами. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів Надії Оперчук, вакцини від різних хвороб є в кількості від трьох тисяч і вище залежно від плану щеплень. "Сьогодні не можна говорити, що цього буде достатньо на п’ять чи шість місяців, тому що ми щеплюємо всіх, хто звертається, у тому числі й внутрішньо переміщених осіб".

До кабінету щеплень центру первинної меддопомоги №1 у Кропивницькому щодня приходять вакцинуватися від ковіду п’ятеро людей, говорить медична сестра кабінету щеплень Наталія Марченко. У 2021 році приходили по 200-300 людей щодня. На момент підготовки матеріалу о 13.30 черги біля кабінету не було.

На щеплення іншими вакцинами приймають за направленням сімейного лікаря. Зі слів медичної сестри, треба щепитися людям, які мають травми й укуси різних тварин. У цих випадках щеплення потрібне, щоб убезпечитися від правця. У центрі меддопомоги така вакцина є.

"Вакцина від дифтерії та правця в достатній кількості, так що можете приходити й вакцинуватися. Вона дуже нагальна зараз. Люди повинні щепитися кожні 10 років. Протипоказання – це онкозахворювання, бронхіальна астма й психічні розлади".

Кропивничанка Наталія Мазуренко чекала на прийом лікаря. Каже, має повний курс щеплень від інфекційних хвороб, зокрема, від коронавірусу.

"Моя сім’я вакцинувалася вся. Невістка, син, донька. Усі, окрім дітей. Вони ще маленькі. Найстарша внучка – 20 років – теж вакцинувалася. Я робила щеплення від ковіду, ще раніше – від дифтерії, гепатиту".

Новости Украины | Последние новости Украины