На Львівщині планують відреставрувати костел у Годовиці, Старосільський і Свірзький замки та низку пам’яток

Палац Гредлів на Сколівщині, фото: kray.org.ua

Днями на Львівщині з візитом побував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Разом із місцевою владою він розповів про проєкт «Велике будівництво», у рамках якого впродовж 2021 року планують відновити 100 культурних об’єктів по всій Україні. Чверть коштів піде на реставрацію пам’яток у Львівській області.

За словами міністра, проєкт планують профінансувати на 55 мільярдів гривень упродовж чотирьох років. За ці кошти здійснюватимуть реставрацію і реконструкцію пам’яток, добудову туристичних об’єктів та створення центрів культурних послуг. Це дозволить розвивати об’єднані громади, створити нові туристичні маршрути та відновити культурну спадщину.

Львівська ОДА уже скерувала пропозицію щодо отримання фінансування з державного бюджету України у 2021 році на реставрацію 21 пам’ятки архітектури. Хочуть відреставрувати Свірзький і Старосільський замки, костели у Годовиці та Щирці, Тартаківський і Поморянський палаци, палац Гредлів та низку дерев’яних церков по області, які входять до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Станом на нині, на Львівщині з туристичною метою розвивають маршрути до національного природного парку «Сколівські Бескиди», реставрують музей фортеці Тустань, створюють екостежки.

Читайте також: Хто такі Григорій та Григір Тютюнники і які таємниці приховує будівля ліцею №28, — ФОТО, ВІДЕО

За матеріалами ЛОДА

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: