На Північній Салтівці не можна відновити один будинок

У шістнадцятиповерхівці майже немає перекриттів одного під'їзду.

У Харкові можна відновити переважну кількість пошкоджених будинків. Голова правління «Жилстрой-1» Олександр Харченко вважає, що на Північній Салтівці не можна реконструювати тільки одну 16-поверхіку.  

Про це він розказав в ефірі «Українського радіо. Харків». Найбільший будівельний трест міста працює над відновленням 100 будинків, які були зруйновані за час повномасштабної війни. Усі роботи виконують за кошти міського бюджету Харкова, іншого фінансування немає. 

«Йде робота в силу наявності коштів. Є будинки, де відновлюють перекриття восьми поверхів, це надскладні роботи. Йде корегування планів на цей рік. Ми не завжди розуміємо ступінь руйнування. Усе, що нам доручають, відремонтуємо. Я думаю, один будинок не можна буде відновити», — сказав Харченко.

Мова про будинок за адресою вулиця Наталії Ужвій, 82. Це 16-поверхівка з двох під’їздів, в одному повністю відсутні перекриття. Поруч із цим будинком фотографуються іноземні делегації, гості міста, політики, які приїздять на Північну Салтівку. 

За словами Олександра Харченка, неподалік є ще один складний будинок, але його можна відновити — по вул. Ужвій, 62.

Нагадаємо, раніше Харківський міський голова Ігор Терехов говорив, що саме на місці будинку по вул. Ужвій, 82 може бути створений музей-меморіал. Але власники квартир цього будинку попросили цього не робити.

«Є у нас певні думки щодо створення музею-меморіалу. Я був на зустрічі з мешканцями 82-го будинку по Ужвій. І ми дуже так емоційно спілкувалися. Вони приїхали, бо їх хвилює, що далі, яка доля цього будинку. Ми довго спілкувалися з ними. Що стосується меморіалу, я їм казав: «А може зробити з цього будинку меморіал?». А вони кажуть: «Ні, дуже просимо вас, ні, бо це — наша пам’ять і наш біль», — сказав Терехов.

Пізніше він говорив, що у цього будинку вже була експертиза, і вона невтішна: один із під’їздів відновити не можна, другий надто пошкоджений.

«Фахівці підтвердили, що перший під’їзд будинку точно відновити не можна. Щодо другого під’їзду, то фахівці оцінюють його пошкодження у 65%, але після початку розбирання завалів рівень пошкодження конструкції може виявитися вищим», — пояснив міський голова.

У грудні 2022 року Ігор Терехов повідомляв, що у місті не можна відновити 500 будинків, які постраждали за час повномасштабної війни (300 з них на Салтівці). Перелік цих будинків у мерії не змогли надати. 

У березні 2023 року перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради Олексій Богач говорив, що 49 будинків у Харкові вважають такими, які потрібно буде знести. Однак остаточно назвати кількість будинків під знос неможливо: потрібно зробити кошторис, після чого буде зрозуміло — вигідніше відновити будинок чи знести й побудувати новий.

На початку квітня стало відомо про перші три «приречені» будинки, адреси яких затвердила комісія ХОВА: вул. Свободи №11/13, Мироносицька, 32 і 34. Але власники квартир цих будинків знайшли численні порушення в експертизах, зроблених на замовлення міської влади.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины