На Полтавщині розпочалася осіння кампанія з імунізації диких тварин проти сказу за допомогою літаків

Імунізація

Сказ – одна з найнебезпечніших в світі вірусна хвороба, як для тварин так і для людей. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини в особі лисиці червоної, єнотовидної собаки, борсука, вовка та інші.

Сьогодні проводитимуть профілактичні заходи над Гадяцьким, Глобинським, Лохвицьким, Семенівський та Хорольським районами.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, що спрямована на запобігання поширення сказу серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника цієї хвороби. Завдяки їй у багатьох країнах Європи в кінці минулого століття вдалося повністю позбутися цього захворювання.

На території Полтавської області кампанія розпочинається з 15 вересня 2020 року, де розповсюдження вакцини буде проведено шляхом розподілу принад за участю чотирьох літаків АН-2 зі злітно-посадкової смуги с. Пироги Глобинського району.

Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом є охоплення всієї території області, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто — та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.

Проведення антирабічної кампанії заплановане над лісовими та польовими угіддями, на території загальною площею 20,7 тисяч км 2, де буде розповсюджено понад 518 тисяч принад з вакциною «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари.

Через місяць після закінчення даного заходу користувачами мисливських угідь буде проведений відстріл лисиці червоної з метою проведення лабораторного контролю за ефективністю здійснення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Полтавській області.

Імунізація

Задля збереження сталого епізоотичного благополуччя фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області постійно проводиться вакцинація диких, сільськогосподарських та домашніх тварин проти сказу. Систематичне проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин знизить, а в подальшому дасть можливість забезпечити звільнення території України від сказу.

— Шановні полтавці та жителі області, будь – яку інформацію та фахову консультацію з вищезазначеної тематики, можна отримати за телефоном громадської приймальні Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області (0532) 60-66-47 та/або в міських, міськрайонних та районних управліннях Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, — йдеться у повідомленні.

За матеріалами ОДА

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины