Фото: Тимур Ткаченко/Telegram
В Луцьку за призначенням використовується укриття, побудоване у XIV столітті. На його облаштування за сучасними вимогами вже під час великої війни витратили 2,3 млн євро. Про це повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе
«Це найстаріша споруда цивільного захисту в Україні з тих, де я був і які бачив. Шкода, що наше сьогодення змушує використовувати історичні памʼятки у якості укриттів, а не просто вивчати й досліджувати історію», – написав він у Telegram.
Захисна споруда-музей у замку перебуває на балансі Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій і, за словами Ткаченка, відповідає всім сучасним нормам.
Розширили площу укриття та провели ремонтно-реставраційні роботи (вентиляція, заміна інженерних мереж та освітлення, підсилення фундаментів частини оборонної стіни тощо) шляхом співфінансування міської ради та Програми транскордонного співробітництва.
Довідка. Музейний простір «Окольний замок» у Луцьку відкрили у середині липня 2023 року. Він включає вежу князів Чорторийських, підземелля колегіуму єзуїтів та фрагмент оборонного муру.
Підземний музейний простір складається із 22 приміщень: 18 кімнат і чотирьох коридорів загальною площею понад 700 кв. м.
Реалізували проєкт за грант ЄС, який виграла Луцька міськрада у партнерстві із муніципалітетом Любліна в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, а також коштам міського бюджету, додатково вкладеним у проєкт.
Під час повітряної тривоги люди фактично перебувають у підземному музеї. В інший час тут проводяться екскурсії.
Луцьке інформагентство «Конкурент» у серпні писало, що через використання відреставрованих підземель як укриття вони можуть почати руйнуватися. Адже у приміщенні порушується температурний режим: тепле дихання утворює конденсат на стінах підземелля, особливо, коли велика кількість студентів спускається в укриття під час тривог.
- У 2022 році міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що після війни будинки в Україні проєктуватимуть на кшталт ізраїльських – з обов’язковим укріпленим підземним паркінгом.
- У серпні 2023 року в Україні затвердили нові норми будівництва укриттів. Вони набули чинності з 1 листопада.