Щорічно лісівники Житомирщини вивозять з лісу тонни сміття. Щоб прибрати лісові масиви від непотребу, котрий залишають після себе відпочивальники та просто виносять і вивозять мешканці ближніх населелених пунктів, лісова охорона регулярно організовує цілі десанти з працівників лісгоспів, залучаючи ще й вихованців шкільних лісництв.
«Найбільше страждають від засмічення ліси поблизу міст і сіл та ще ті, котрі мають велике рекреаційне навантаження, — ділиться лісничий Тригірського лісництва Житомирського держлісгоспу Валерій Іщук. – Незначна частина гостей лісу є відповідальною – вона ретельно прибирає після себе. Переважна ж більшість, навіть попри те, регулярно відвідує одні і ті ж місця, залишає після себе не лише порожні пляшки, кульки та бляшанки, а ще й зламані столи та лавки».
І треба сказати, що таким «любителям» природи марно пояснювати, якої шкоди завдає пластик довкіллю та скільки років він розкладатиметься…
Формально за засмічення державного лісового фонду передбачена адміністративна відповідальність, однак в реальному житті піймати за руку порушника та покарати його практично неможливо.
От і виходить, що найкращі, а відтак і найпопулярніші куточки нашого лісу після відвідувачів тонуть у смітті, аж допоки їх не приберуть лісівники.
В той же час адміністративний кодекс передбачає, що засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ