На Тернопільщині звичайна криниця стала могилою для понад 70-ти людей (ФОТОФАКТ)

На Тернопільщині звичайна криниця стала братською могилою для кількох десятків молодих чоловіків, юнаків і дівчат, закатованих окупантами.

Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук розповів Анатолій Василюк. Він закликав пам’ятати про трагедію:

«Село Старий Олексинець Кременецького району. На церковному подвір’ї ще до другої світової війни була криниця. Згодом ця криниця, яка мала глибину більше сорока метрів, стала братською могилою для більш, як сімдесяти повстанців.

Нам поки що відомо імена чотирьох повстанців, Олійник Микола Павлович, Олійник Степан Павлович, Юхимчук Семен Миронович, Лотоцький Іван Андрійович. Цю криницю використовували ховаючи свої злочини кати з нквд- мгб.

Кидали вони туди закатованих, вбитих в боях хлопців та дівчат. Після війни на церковному подвір’ї побудували зерноелеватор та складські приміщення а саму церкву використовували як зерносховище. Криницю закидали камінням та засипали,а згодом положили асфальт…

В часи незалежності поруч криниці- могили місцевими жителями було встановлено пам’ятний хрест та щороку проводиться молебень за загиблими за волю України.

Пам’ятаймо!»,- ідеться у повідомленні.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: