На Вінниччині сміття переробляють на тротуарну плитку

За словами майстра з укладання плитки, у порівнянні з бетонною, ця практично не ламається.

На сайті Deutsche Welle стверджують, що ще кілька років тому на території заводу було… сміттєзвалище, куди з 80-тих років звозили відходи з понад 30-ти сіл Вінниччини. Коли полігон переповнився, селяни почали створювати стихійні звалища довкола. За вирішення сміттєвої кризи взялися чотири роки тому, як тільки-но створили Іллінецьку ОТГ.

Як йдеться у сюжеті одного з телеканалів, за кілька років комунальне підприємство в Іллінцях відсортувало і переробило 110 тонн, або понад 100 млн одноразових кульочків. Кажуть, щоб оновити всі тротуари у місті, плитки ще потрібно чимало.

Усі відходи потрапляють на конвеєр, згодом робітники вручну їх сортують. До одного контейнера кидають пластикові пляшки, до другого — папір, до третього — пакетики.

«Одноразові пакетики і все, що з ними зв’язане, потрапляє в цей цех. Потім, на спеціальному обладнанні ми переробляємо його в агломерат – таку суміш, яку далі використовуємо для тротуарної плитки» — розповів Денис Гетьман, директор комунального підприємства із сортування та переробки побутових відходів.

Сіра суміш, схожа на гранули разом зі стружкою – альтернатива цементу, який з’єднує будматеріали і кам’яніє. Перероблених мішечків у складі плитки 25%, решта – пісок, який пересівають і добряче просушують. Після чого перемішують у спеціальному апараті, нагріваючи до температури 200°C. Отриманий матеріал відправляють на прес, який формує плитку.

За даними з офіційного сайту державного агентства з енергоефективності та енергоощадження України наша країна прагне переймати іноземний досвід у сфері перероблення сміття. Зокрема у Швеції, там відсортовується 99% побутових відходів: 50% — для генерації енергії, 35% — для перероблення та 15% — для виробництва біопалива і добрив.

Джерело

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: