Над стародавнім містом доби Київської Русі на Житомирщині встановлять камери відеоспостереження

АРХЕОЛОГІЯ

Про це повідомив Олександр Алфьоров, науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

«ГОРОДНИЦЬКИЙ ГРАД! Вчора виїхав оглянути стародавнє місто доби Київської Русі, що віднайшла експедиція Андрій Петраускас в Городниці. Вражають оборонні фортифікації. Вхід у град неймовірно цікавий, наче вуж обходить вали. Град над річкою Случ та має з іншого боку ще «обвідочку» з меншої, безіменної, річечки.

Цитадель достатньо невелика десь 50 на 60 метрів. Територія, яку охоплює другий вал значно більша. Судячи з розповідей місцевих краєзнавців рештки фортифікації спостерігались ще на сотні і сотні метрів від самої цитаделі. Їх не пошкодували у 40-50-х рр.

Мною візуально було знайдено фрагмент кераміки- судячи з ознак- це 9 століття! Тож, Городниця могла бути адміністративним та економічним центром задовго до часів Володимира Святого.

І на останок! Приємна новина! Сам град потрапляє в поле камери спостереження лісництва. Камера встановлена в 30 метрах від цитаделі на вишці! А окрім того, найближчими днями будуть додані ще камери периметром! Місто не зазнає втручань ззовні!», — йдеться в повідомленні.

Фото: Фейсбук-сторінка Олександра Алфьорова

Відео: Ютуб-канал «OmTV UA»

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: