Надзвичайний рівень пожежної небезпеки оголосили на Рівненщині

фото ілюстративне

Згідно даних УкрГідромедцентру, 14 вересня на території Рівненщини та у кількох інших областях переважатиме надзвичайний рівнень пожежної небезпеки. До цього переліку також входить Сумська область, Тернопільська, Чернігівська та Київська.
Невтішний прогноз може створити незручності та збільшити кількість пожеж на території області та України вцілому.Насамперед, причинами масштабних пожеж у екосистемах — це люська недбалість та легковажність. Адже самі краяни часто нехтують правилами пожежної безпеки у такі періоди. Викидають недопалки на узбіччя доріг та залишають сміття у лісах, або ж спалюють його на присадибних ділянках.
Нагадаємо, що нині, Україна продовжує оговтуватися від пожеж, що вирували на початку вересня в Луганській та у Харківській області. Разом з тим, на території решти областей спостерігається не менш небезпечна ситуація із пожежами на відкритій території. Зокрема, днями на Дніпропетровщині та у Полтавській області вогнеборці ліквідовували пожежі на сміттєзвалищах. Численні загорання сухої трави ліквідовували також у Вінницькій, Кіровоградській областях.
Загалом, на ліквідацію пожеж у природних екосистемах щодня в Україні витрачається велика кількість людського та матеріального ресурсу. І шкода, що громадяни не розуміють у скільки державі обходиться один залишений у лісі недопалок або спалене сміття.
Тож, зважаючи на відносно спекотну для вересня погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі — загроза виникнення загорянь може зростати.
З огляду на прогноз УкрГідрометцентру, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
— відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;- розводити багаття у лісі та лісопосадках;- заїжджати автомобілем до лісу;- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;- створювати смітники та спалювати відходи;- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.Читайте також: На Рівненщині продовжують вдосконалювати 4G

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: