Найстаршому та найбільшому дубу Житомирської області вже 600 років!

ЕКОЛОГІЯ

За декілька днів такий поважний ювілей «відзначатиме» дерево у Житомирському лісгоспі, яке росте на території Тригірського лісництва.

Чому саме 20 вересня 2020 року обрано датою «дня народження дуба? Все дуже просто! Як розповідає Валерій Іщук — лісничий вищезазначеного лісництва, цей день обрано символічно і не просто так, адже в 2020 році саме на 20 вересня припало головне свято лісівників – День працівника лісу. Отож, відтепер вважатимемо, що саме цього дня в такого могутнього дерева буде день народження.

З нагоди свята будуть внесені корективи й у «паспорт» Патріарха (ред. як величають дерево поважного віку самі лісничі і як прописана його назва на табличці). В табличці, що розташована біля дубу, в графі, що розповідає про вік дерева буде вказано «600 років».

«Над Тетеревом», у заказнику, є майже сотня дубів, котрі також мають поважний вік. Але саме Патріарх, у якого невдовзі особлива дата, є і найвищим, і найстаршим. Є й зворотна сторона для могутнього дерева – через свої великі розміри та вражаючу висоту чи не щороку воно страждає від блискавки, яка іноді влучає в нього. Але стійкості та витривалості цього дубу можна тільки позаздрити, адже воно незламне і ще тримається, чому лісівники дуже тішаться! В цьому випадку варто лише побажати, щоб так продовжувало ще багато років — аби дерево й надалі радувало око та вражало своєю величчю інших!

Оповитий дуб-старожил і численними легендами. Подейкують, що тригірські дерева навіть царю Петру І відправляли. Втім, швидше за все, подібні перекази є лише вимислом і грою фантазії! З більшою ймовірністю віриться в те, що велетні-дерева зустрічали відомого гетьмана Богдана Хмельницького, адже в XVII столітті він бував у Тригірському чоловічому монастирі, від котрого багатовікові дерева не так вже й далеко!

Патріарх зустрічав багатьох відвідувачів! Навіть уявити важко, хто тільки його не бачив за 600 років. Майбутній ювіляр розташувався доволі близько від санаторію «Дениші», куди свого часу на лікування приїздили люди з усього Радянського Союзу. До того ж, у цій місцевості є ще один мальовничий куточок — скельний масив, який для багатьох екстрималів є справжньою «скелелазною Меккою». На території цих скель люблять організовувати змагання для рятувальників та скелелазів, котрі іноді з’їжджаються сюди навіть з різних куточків України!

Патріах сягає у висоту 33 метрів! А про його поважний вік ми також не забули! Це дозволяє вважати його одним з найвищих дубів у нашій державі!

за матеріалами пресслужби Житомирського ОУЛМГ

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: