Курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час презентації пам’ятної монети «Абсолютний» у Національному банку України в Києві, 1 жовтня 2024 року. УНІАН/Олександр Синиця
НАТО з 1 травня цього року розпочне інституційний аудит українських вищих військових навчальних закладів системи Міноборони. Якщо результати будуть позитивними — це стане кроком до визнання українських військових дипломів у державах Альянсу.
Про це повідомили в українському оборонному відомстві.
Вказується, що аудит проходитиме у кілька етапів та фінансуватиметься партнерами з Литви.
"Спочатку експерти НАТО нададуть військовим вишам критерії відповідності та оцінювання, відповідно до яких відбуватиметься аудит та фінальна сертифікація курсів професійної військової освіти", — йдеться у повідомленні.
Згідно з графіком, у травні вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти мають підготувати звіти самооцінювання та заповнити опитувальники щодо відповідності зазначеним критеріям НАТО в системі освіти.
Як кажуть у Міноборони, з червня по вересень експерти Північноатлантичного альянсу у сфері військової освіти вивчатимуть підготовлені звіти та опитувальники. А восени група експертів НАТО прибуде з візитом до України для зустрічі з представниками системи військової освіти.
Фінальний звіт від аудиторів за підсумками перевірки очікується в грудні 2025 року.
"Якщо підсумки перевірки, яку проводитимуть фахівці НАТО, виявляться успішними, то це дозволить сертифікувати курси професійної військової освіти за стандартами НАТО. А документи про закінчення курсів вважатимуться такими, що визнаються у державах-членах Альянсу", — йдеться у повідомленні.
В оборонному відомстві зазначають, що це сприятиме взаємосумісності українських військових освітніх структур зі структурами освіти НАТО.
У Міноборони нагадали, що за підтримки програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP вже забезпечується посилення підготовки українських фахівців з питань професійного розвитку, лідерства, обміну досвідом підготовки, ведення бойових дій, мовної підготовки тощо.
Раніше міністр оборони Рустем Умєров повідомляв, що військові ЗСУ, які служать за "Контрактом 18-24", зможуть здобувати вищу освіту, не перериваючи службу.