Навіщо потрібні аерозольні фарби? Поради щодо застосування

Невеликий ремонт або реставрацію предметів меблів чи декору не завжди зручно робити за допомогою фарби та пензлика. Дрібні та складні деталі важко пофарбувати, а колір не виходить рівномірним. Універсальна аерозольна фарба справляється з такими труднощами. При правильному використанні балончика виходить рівний шар без підтікання, бульбашок повітря. Ніякі прилади та приготування не потрібні. Достатньо перед обробкою підготувати поверхню, струсити ємність, натиснути кнопку-ковапчок і нанести потрібний колір.

Де використовують фарби в балончиках

Підібрати фарбу можна практично для будь-якої поверхні: металевої, бетонної, кам’яної, цегляної, пластикової, скляної, керамічної, дерев’яної. За допомогою аерозолю легко відреставрувати меблі. Предмети інтер’єру, деталі побутових приладів, скейтів, велосипедів та навіть автомобілів можна перефарбувати та приховати дрібні пошкодження.

Фарби в аерозолях застосовують любителі творчості, адже за допомогою балончика легко отримати потрібний колір і покрити найдрібніші складні предмети та важкодоступні деталі самостійно. Є засоби, які використовують для малювання по тканині, а також для нанесення малюнка на бетонну стіну великих розмірів.

Існує безліч варіантів, що можна фарбувати аерозольною фарбою та отримати не лише насичений рівномірний колір чи відтінок, але й незвичайну фактурну поверхню. Є різновиди аерозолів, що імітують натуральний камінь, оксамит, павутину, ефект розтріскування. Кольори, крім звичних, можуть бути під золото, срібло, нікель, “хамелеон”, “камуфляж”. За допомогою флуоресцентної фарби, що світиться в темноті, реставрують і виготовляють вуличні вивіски, дорожні знаки, покажчики, таблички з номерами та назвами вулиць, роблять маркування товарів.

Термостійкі засоби наносять на радіатори, деталі печей та камінів. Фарбами в аерозолях розписують стіни будинків та елементи декору зовні, покривають декорації, камуфлюють предмети на подвір’ї.

Які бувають аерозольні фарби

Види фарб у балончиках відрізняються не лише за кольором, а й за хімічним складом. Підбирати потрібну варто залежно від матеріалу поверхні, що обробляється. Важливо врахувати умови, в яких предмет використовуватимуть після ремонту.

  • Емалеві фарби на основі органічного розчинника, акрилового полімеру і пігменту. Використовують при зовнішньому та внутрішньому ремонті. Емаль добре зчіплюється з поверхнею, швидко висихає, не боїться вологи, перепадів температури.
  • Цинкові фарби для металу. Крім пігменту, містить алюміній, ґрунтовку та антикорозійні речовини, які захищають поверхню від подальшого руйнування.
  • Лаки-аерозолі. Поліуретановий засіб підходить для металу та пластику, акрилові — для дерева. Для поверхонь, що піддаються дії вологи, використовують нітроцелюлозні засоби.
  • Термостійкі фарби. Підходять для печей, труб, предметів у саунах та лазнях. Засіб витримує температуру до +600 ° C.

Як правильно наносити фарбу в балончику

Технологія фарбування аерозольними фарбами дуже проста. Для кращого результату треба дотриматися кількох простих правил.

  • Перед роботою слід надіти рукавички та респіратор, а також використовувати непотрібний одяг, який не шкода зіпсувати фарбою. Про всяк випадок потрібно приготувати шматок ганчірки або губку, якою можна прибрати випадкові патьоки.
  • Поверхню перед покриттям треба підготувати: видалити пил, залишки фарби, що облупилася, потім знежирити. Далі для кращого зчеплення фарби з матеріалом наносять ґрунтовку, до того ж краще використовувати засіб від того самого виробника, що і фарба.
  • Частини предмета, які не треба фарбувати, покривають харчовою плівкою чи малярним скотчем.
  • Перед нанесенням балончик ретельно струшують, щоб змішати речовини в ньому. Для кращого ефекту виробники додають у ємність металеві кульки.
  • Натисканням кнопки фарбу розпорошують плавними рухами на відстані приблизно 25 см тонким рівномірним шаром. Наносити відтінок треба у два–три шари, до того ж кожному потрібно дати висохнути.
  • Фарбувати краще на вулиці в безвітряну погоду. Приміщення, в якому працюють, має добре провітрюватися.

Для кращого закріплення кольору поверхню можна вкрити прозорим лаком. Зберігають балончик з фарбою в горизонтальному положенні в безпечному приміщенні, що провітрюється, якомога далі від гарячих предметів.

Новости Украины | Последние новости Украины