Назвали дати: Полтавський і Єристівський ГЗК з часом об’єднають

З’єднання кар’єрів

Кількість покладів на Єристівському гірничо-збагачувальному комбінаті (ГЗК) на даний момент складає 1,1 млрд тон. Це поклади виключно родовища Єристівського ГЗК, повідомив виданню 05366 директор з виробництва Едуарт Шкурін.  

За його словами, також є родовище Горішньоплавенське, Єристівське, Лаврикінське та Біланівське.  

«Наскільки вистачить таких обсягів покладів буде залежати від того, якими темпами, потужностями і потребами буде розроблятися кар’єр. На даний момент, видобуток руди становить 12 млн тон. У перспективі хочуть видобувати до 28 млн тон на рік. На сьогоднішній день вже добуто гірської маси з кар’єру 180 млн м. куб. З них, 90 млн тон — це руда, яка була відправлена ​​у виробництво», — розповів Едуарт Шкурін. 

За словами Генерального директора Єристівського ГЗК Крістофера Метью Соціо, покладів руди вистачить приблизно на 25 років. 

«Все залежить від того, яка буде потреба у виробництві кінцевого продукту (окатишів), якою буде швидкість розвитку кар’єру. Є і більш глобальна складова: ціни на залізорудну сировину на ринку», — говорить Крістофер Метью Соціо. 

Він додав, що через 25 років може змінитися дуже багато речей. Припускають, що може бути запущене й підземний видобуток. Сам кар’єр можуть почати засипати назад з метою скорочення відстані транспортування викидання з даху. 

«Не думайте про кар’єр Єристівського ГЗК, як про якийсь окремий живий організм. На півдні є кар’єр Полтавського ГЗК, Єристівський — по середині, а далі на північ є кар’єр Біланівського ГЗК. Також є Галещенське родовище залізної руди. І ще є сім рудних тіл, які не розроблені», — пояснив гендиректор Єристівського ГЗК. 

Так, нині на цьому кар’єрі, щоб дістатися до руди, було взято 70 метрів розкривних порід. 

«Чим далі ми будемо просуватися на північ, тим глибше буде ставати розкривання прослойки. Можливо, за цей час, якось зміняться технології. Можливо, Біланівський ГЗК та Єристівка, будуть відкриті в останню чергу (проведуть останні гірничі розробки)», — пояснив Крістофер Метью Соціо. 

На підприємстві розраховують, що можуть з’явитися й різні варіанти розвитку підземної виробки. А сам Полтавський і Єристівський ГЗК з часом об’єднають. Це станеться приблизно через 20 років. 

Загалом, Єристівський кар’єр заснували у 2008 році. Розробка починалася малими екскаваторами до 5 кубів, малими самоскидами до 20 тон. У 2008-2009 роках закупили перші самоскиди до 180 тон. А ще, екскаватори для розкривних робіт. На даний момент протяжність кар’єру – 2,5 км (1,5 км ширина). Глибина від відправної точки – 175 метрів.  

Бурові роботи на кар’єрі проводять верстатами-роботами, які управляються людьми з диспетчерського відділу. Наступний етап – це вибухові роботи, потім діставання руди і направлення її до перевантажувальних пунктів. Потім руда потрапляє на Полтавський ГЗК для виробництва концентрату, або окатишів. 

Раніше видання 05366 повідомляло: на Полтавському ГЗК розповіли про забруднення екології.  

05366.com.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины