Не прогав квартиру: юристи пояснюють як не стати жертвою шахраїв

Як пише Обозреватель, днями в Харкові затримали аферистів, що вкрали п’ять квартир у пенсіонерів та заробітчан. Шахраї підробляли документи на квартиру.

Найчастіше в таких схемах беруть участь нотаріуси та державні реєстратори.

Аферисти підробляють документи на кредит під заставу квартири, а потім вимагають внести зміни до реєстру після прострочення кредиту.

За словами юриста Олександра Плахотнюка, пенсіонерів чи самотніх людей змушують підписати документи на квартиру силою, під психологічним впливом. Потім їх перепродують декілька разів підставним особам й житло не повернути.

Кілька тижнів тому в Одесі затримали державного реєстатора за махінації з житлом.

А в Запоріжжі суд відмовив визнати недійсним право власності на квартиру, яка двічі перепродувалася й спочатку була забрана силою з застосуванням психологічного та фізичного насильства.

Вкрали квартиру й у одеситки, що поїхала за кордон та давно не проживала в квартирі. Поліція відкрила провадження за фактом №12018160480001810.

Злочинці з’ясували, що там ніхто не проживає й підробили договір купівлі-продажу.

Продали квартиру на підставну особу двічі. На суді сусідка жінки бачила в квартирі чужих людей, що представилися рієлторами й повідомили начебто жінка продає житло.

Рієлтор Максим Бабудяк пояснює як не потрапити в пастку.

Коли купуєте житло, дивіться виписку про всі операції з квартирою за останній час. Декілька подажів за малий період часу — це ознаки підстави.

Частіше жертвами аферистів є одинокі вразливі люди. Тому навідуйте бабусь, родичів,  сусідів частіше.

Ніяких документів їм підписувати не можна. Розкажіть їм про шахраївта їхні схеми.

Коли відїзжаєте надовго, краще здавайте житло родичам, друзям. Укладіть договір з рієлторським агентством. Краще, якщо в ній хтось житиме. 

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: