Неймовірна лютеранська кірха XIX століття в Житомирі. ФОТО

АРХІТЕКТУРА

З’явилася ця велична споруда в Житомирі наприкінці поза минулого століття.

Побудували лютеранську кірху у 1896 році зі звичайнісінької цегли. Стиль споруди – неоготика. Автором цього творіння, головним архітектором кірхи є Арнольд Карлович Енш.

Релігійну громаду німці, котрі мешкали в Житомирі, утворили це на початку поза минулого століття. Вона мала таке релігійне направлення, як лютеранське віросповідання.

Допоки не з’явилася у Житомирі ця прекрасна споруда, їм просто не було де повноцінно проводити свої зібрання, адже громада не мала свого постійного приміщення. Кірха з’явилася майже за сто років після утворення німцями своєї лютеранської релігійної громади.

Знаходиться будівля на за адресою Коцюбинського, 5. Статус кірхи – пам’ятка містобудування та архітектури.

Як православна та католицька віра, лютеранство, на рівні з ними, є одним з найважливіших напрямків християнства. Для мусульман, наприклад, релігійною спорудою є мечеть, для представників православ’я – церква, для лютеранства – кірха.

Звісно ж, як і більшість храмів у Житомирі, у воєнні роки кірху представники радянської влади закрили, натомість почали використовувати приміщення, як їм було вигідно, так би мовити, на свій розсуд та за власними потребами. На богослужіння до кірхи представники лютеранства ходили лише до 30-их років поза минулого століття.

Так, вже через багато років після воєнних дій, свою діяльність кірха відновила аж у 90-их роках ХХ століття. Наразі ж на території споруди розмістилися ще й гарна дзвіниця, а також школа. Сама ж кірха сьогодні вітає вже таких представників протестантизму, як євангельські християни баптистів і має назву церква «Різдва».

за матеріалами zeft.in.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины