Ноутбук не бачить зарядку, що робити?

Неприємності, як відомо, трапляються. І велика проблема, коли ви підключаєте ноутбук до розетки, щоб зарядити його, і ваш лептоп ніяк не реагує. Ні сигналу, ні світлодіодного натяку у вигляді значка «зарядка акумулятора».

Що робити, якщо ноутбук не заряджається?

Пройдемося по всьому ланцюгу можливих проблем і несправностей. Деякі легко усунути самостійно, перевіривши працездатність обладнання або за допомогою налаштувань софта. Інші чекають на неприємний візит до ремонтної майстерні.

Не пробували ввімкнути в мережу?

Нерозумно звучить, але для початку переконайтеся, що штепсель справді повністю втоплений у мережеву розетку і він робочий. Якщо це подовжувач, перевірте працездатність усіх його гнізд. Використовуйте для цього інші електроприлади. Те саме стосується мережевого фільтра — чи не перегорів він. Адаптер змінного струму ноутбука, мережевий шнур: дроти і розетка не повинні мати пошкоджень.

Якщо ці прості маніпуляції не дають ефекту, значить, найімовірніше, справа в самому лептопі.

Акумулятор

Якщо ноутбук зі знімною батареєю, вийміть її і утримуйте кнопку живлення натиснутою протягом приблизно 15 секунд. Увімкніть ноут у мережу без акумулятора. Якщо вмикається, значить, адаптер живлення працює правильно. Найімовірніше, розряджена батарея. Спробуйте заново встановити її та увімкніть пристрій у мережу. Можливо, акумулятор погано сидів.

У разі, коли батарея вбудована в корпус лептопа, спробуйте дістатися до нього самостійно, а краще віднесіть у майстерню, щоб фахівці на місці перевірили акумулятор.

Альтернатива: зарядка через порт USB-C

USB-C — популярний крос-платформний стандарт для під’єднання периферійних пристроїв, передавання даних і заряджання акумулятора.

Інше питання — наскільки ефективна ваша зарядка. Досить поширена проблема з ноутбуками, які заряджаються через USB-C: деякі блоки недостатньо потужні. Оптимальне значення — не менше 45 Вт. Зарядний пристрій із нижчою потужністю може утримувати батарею від розрядки під час її використання, але цього буде недостатньо, щоб зарядити її до кінця. Або на це піде багато часу.

Збираючись використовувати «не рідну» зарядку — пристрій USB-C, переконайтеся в належній специфікації: USB-IF. Для звичайної зарядки ноутбуків намагайтеся задіювати тільки «рідні» блоки. Дешеві вироби можуть просто зіпсувати ваш лептоп.

Перегрів і вентиляція

Зарядні батареї чутливі до перегріву. У разі підвищення температури датчик акумулятора може дати осічку, повідомляючи системі, що батарея або повністю заряджена, або відсутня, що і спричиняє проблеми із зарядкою.

Для старих ноутів однією з типових болячок є низька якість охолодження. Та й на нових, якщо ви звикли працювати в ліжку, вентиляційні отвори нерідко залишаються перекритими. Вийдіть із системи, дайте машині охолонути, покладіть на рівне місце, щоб вона могла дихати вільно, і запустіть знову.

Не працює блок живлення

Штекер або шнур блока живлення можуть вийти з ладу. Перевірити працездатність зарядки просто. Треба вийняти з роз’єму знімний акумулятор, підключити пристрій до мережі безпосередньо. Якщо обладнання не працюватиме — слід поміняти зарядний пристрій.

Батарея ноутбука заряджається не повністю. За наявності цієї проблеми знижується час автономної роботи пристрою. Найчастіше повністю не заряджається батарея на ноутбуці Asus, HP, Dell, Acer, Sony. Усувається проблема в кілька етапів:

  • Перевірити стан батареї. Для цього можна використовувати утиліту Battery Care (для ОС Windows 7, 8, 10 і 11). Особливу увагу слід звернути на показники зносу батареї. Якщо вони дуже високі — необхідна заміна акумулятора.
  • Заміна батареї (у разі потреби).
  • Діагностика програмного забезпечення. Якщо під час використання утиліти Battery Care не було діагностовано серйозного зносу акумулятора, вплинути на тривалість автономної роботи обладнання могла одна з нещодавно встановлених програм. Їх визначають і видаляють у диспетчері завдань.

Ці етапи використовуються для відновлення роботи старої батареї. Якщо не заряджається новий акумулятор, і скидання налаштувань БІОС не змогло розв’язати проблему, необхідно перевірити маркування комплектуючої деталі. Воно має бути таким самим, як на старій батареї. Щоб уникнути непорозумінь, під час купівлі нового акумулятора необхідно стару деталь принести з собою в магазин для звірки маркування.

Перевірка налаштувань

Windows 10

Пуск > Налаштування > Система > Живлення і сплячий режим > Додаткові параметри живлення (Супутні параметри) > Налаштування плану живлення. Повинно бути «Збалансоване»

Будьте уважні до налаштувань батареї, дисплея та параметрів сну. Наприклад, робота батареї може спричинити проблеми, якщо ви поставите комп’ютер на вимкнення, коли рівень заряду опуститься надто низько, або встановите малий рівень заряду батареї на надто високий відсоток. Спробуйте відновити параметри профілю живлення за замовчуванням і знову підключіть зарядку.

Оновлення драйверів

Пуск > Диспетчер пристроїв > Зарядні пристрої: Microsoft ACPI Compliance Control Method Battery > Оновити драйвер через клік правою кнопкою миші > Перезавантаження.

macOs:

Системні налаштування > Економія енергії (Використання налаштувань економії енергії на комп’ютері Mac). Повзунок налаштувань дає змогу вибрати час бездіяльності, після чого він занурюється в сон. Якщо інтервал занадто короткий, це може вплинути на роботу батареї. Як і у випадку з Windows, для вирішення описуваної проблеми відкотіть налаштування живлення до заводських налаштувань.

Перезавантаження

Спробуйте перезавантажити контролер керування системою SMC. Для ноутбуків зі знімними батареями: вимкнути живлення, вийняти акумулятор, натиснути кнопку живлення протягом п’яти секунд. Вставте акумулятор, під’єднайте живлення та увімкніть ноутбук.

Для нових комп’ютерів Apple з незнімними батареями: вимкніть комп’ютер і залиште адаптер живлення підключеним. Натисніть і утримуйте кнопку живлення, одночасно натискаючи клавіші Shift-Control-Option на лівому боці клавіатури. Одночасно відпустіть клавіші та кнопку живлення, а потім спробуйте увімкнути ноутбук.

Новости Украины | Последние новости Украины