Фото РІА-Мелітополь
Окупаційна влада Мелітополя готує для школярів «сюрприз» до нового навчального року. Дітям доведеться забути про Гаррі Поттера і подружитися з «героями Новоросії».
Насамперед зі шкільної програми з літератури вичистили все, що може «неправильно вплинути» на незміцнілі уми підлітків.
Зі списку творів, що вивчаються, виключать «спірні» роботи вітчизняних і зарубіжних прозаїків другої половини XX — початку XXI століття на тему «Людина в ситуації морального вибору» (Джерома Селінджера, Кетрін Патерсона, Бел Кауфман). У 7 класі з програми виключать тему взаємовідносин поколінь, становлення людини та вибору життєвого шляху.
Захар Прилєпін, якого включили до шкільної програми одночасно з Пєлєвіним, залишився. Сам Прилєпін намагався розширити шкільну програму за рахунок книжок, які видає його фонд «Традиція» спільно з фондом «Захисники вітчизни». Серед них — «Ніхто не виVOZіт це життя» Германа Садулаєва, «Під музику Вагнера» Олександра Пелевіна, «За річкою смородиною» Анни Долгаревої.
Булат Окуджава, Володимир Висоцький, Євген Євтушенко? Забудьте. Тепер їхнє місце займуть «патріотичні» автори та твори про «героїчне сьогодення».
Але найцікавіше — це новий список «Наших героїв». Кого ж пропонують мелітопольським дітям як рольові моделі? Тут у укладачів фантазія розігралася не на жарт. В одному ряду опинилися Петро I, Зоя Космодем'янська і… Арсен «Моторола» Павлов. Так-так, той самий бойовик-терорист із так званої «ДНР» тепер сусідить з історичними постатями Росії.
Особливе місце в цьому параді «героїв» посідає Дар'я Дугіна. Дочка одіозного філософа Олександра Дугіна, відома своїми ультраправими поглядами і підтримкою війни, тепер стала мало не іконою «патріотичного виховання» в Мелітополі.
На її честь уже перейменували вулицю, а на одній із будівель красується величезний мурал з її зображенням. Тепер діти проходитимуть повз нього дорогою до школи, де їм розкажуть про «подвиг» Дугіної.
Цікаво, чи згадають вчителі, що ця «героїня» закликала до знищення української ідентичності? Навряд чи. Зате напевно розкажуть про її «мученицьку смерть за ідеї русского мира».
Але однією літературою справа не обмежується. На зміну старому доброму ОБЖ приходить новий предмет із промовистою назвою «Основи безпеки та захисту Батьківщини» (ОБЗР).
Тепер замість того, щоб вчитися надавати першу допомогу або поводитися під час пожежі, діти освоюватимуть ази військової підготовки. У програмі — поводження зі стрілецькою зброєю і протидія «екстремістській діяльності». Мабуть, під останньою мається на увазі будь-яка незгода з поточним станом справ.
новим — а точніше, старим — предметом буде замінена технологія. Замість неї в російських школах знову викладатимуть уроки праці. А щоб остаточно закріпити «патріотичний дух», школярів змусять вивчати безпілотники.
Ну і куди ж без «духовних скріп»? Новий предмет «Сімействознавство» покликаний прищепити школярам «традиційні сімейні цінності».
На уроках дітям розкажуть про «правильні» чоловічі та жіночі ролі в сім'ї, про те, як важливо жити з батьками після весілля (щоб було кому доглянути за молодими, не дай боже, почнуть самостійно мислити), і про принади іпотеки в «рідній» державі.
Фінальним акордом стане вивчення сайту Уповноваженого з прав дитини РФ. Мабуть, щоб діти знали, куди скаржитися, якщо батьки раптом відмовляться слідувати «традиційним цінностям».
Ось таке «світле майбутнє» готують для школярів Мелітополя. Якісної освіти без ідеологічних спотворень в окупації, як і на території всієї РФ, на жаль, не існує.