Нові зміни у МОЗ: обов’язковий медогляд перед вереснем мають проходити лише першачки

МОЗ постійно змінює рекомендації щодо медоглядів для школярів, вчителів, їх вакцинації та тестувань.

Ми писали, що дитині з симптомами ГРВІ, що прийшла до школи будуть призначати тестування, але за чиї гроші банкет, як то кажуть, поки не визначилися. У департаментах освіти відхрещуються, мовляв, передали медсестрі з нежитем чи кашлем, а вона хай вирішує.

По суті варіанта два: батьки або бюджет. Є ж й малозабезпечені, що потребують знижок на тести, наприклад.

Поки що все у «сирому» вигляді, як вчитимуться діти міністри уявляють собі туманно. А поки МОЗ зробило заяву, що обов’язковий медогляд перед навчанням лише для першачків.

Так сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він «відкрив Америку» й повідомив, що, виявляється, нормативно-правові акти Міністерства охорони здоров’я не передбачають розпорядку для проходження медоглядів перед початком чи по завершенню нового року.

«Медичні огляди для дітей дорослого віку проводяться один раз на рік. Тому ми звертались з проханням до батьків і вчителів проводити медичні огляди ближче до дня народження дитини. Це дозволить зменшити кількість черг, покращити якість медичних оглядів і буде запобігати скупченню дітей та дорослих у передшкільний період», — повідомив Ляшко.

Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак на Серпневій конференції ратував за дві зміни в школах.

Гурак закликав адміністрації шкіл взяти на озброєння нові графіки занять — дві зміни для учнів. Він наголосив, що це краще за змішане навчання чи дистанційне.

«Позитивне ставлення до впровадження навчання у дві зміни висловили 40% батьків, 36% учнів та 9% директорів шкіл. В опитуванні взяли участь понад 238 тисяч респондентів», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляло видання 05366, вчителям медогляди не потрібні, а дітям вакцинація необхідна, — МОЗ.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: